ZELTA KORIS – “VIA STELLA”

Astoņas dienas, no 16. līdz 23. jūlijam, Rīga bija kļuvusi par pasaules kordziedāšanas galvaspilsētu. Vairākas Rīgas koncertzāles un baznīcas ieskanējās tūkstoš balsīs. Cieņa pret savas tautas kultūru un garīgo mantojumu satuvināja 160 korus no 30 dažādām pasaules valstīm. Šajā lielajā muzikālajā piedzīvojumā piedalījās arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris „Via Stella” ar savu skolotāju un diriģenti Lieni Batņu.

Gatavošanās 3. Eiropas koru olimpiādei korim sākās jau gada sākumā, bet pastiprināti mēģinājumi notika no 10. jūlija. Atklātais konkurss bērnu koru kategorijā notika 21. jūlijā Lielajā Ģildē. Tā kā zāles mēģinājums bija plkst. 9 no rīta, mazajiem dziedātājiem nācās agri celties, lai pamostos šajās dienās vissvarīgākais ķermeņa orgāns – balss saites!

Šīs dienas vēlā vakarā dziedātāji telefonā saņēma satraucošu ziņu no diriģentes „…bērni, ir noticis fantastisks notikums. Esam izcili novērtēti un izvirzīti uz Nāciju Grand Prix!”. Zinu, ka šajā brīdī daudzās mājās izskanēja sajūsmas spiedzieni un nobira pa laimes asarai! 

 Sestdien, 22. jūlijā koristi pulcējās uz kārtējo mēģinājumu, bet nu jau ar daudz lielāku atbildības un pienākuma sajūtu. Lai cīnītos par medaļām, koriem bija jādzied piecas dziesmas, no kurām – trīs – a capella (bez pavadījuma). Un tas ir ļoti nopietni. Tur vajadzīga milzīga koncentrēšanās un izturība.

Svētdienas agrā rītā koristi devās uz Rīgu, kur plkst. 8 jau mēģināja Rīgas Franču licejā. Bērnus atbalstīt devās daudzi vecāki. No sirds tika gādāts par kora vizuālo tēlu. Meiteņu matus un zēnu žaketes rotāja skaistas rozītes, kuras bija sarūpējušas Sanita Roga un Vita Vēvere. Visas dienas ar kori kopā strādāja koncertmeistare Līga Eglīte. Latviešu tautas dziesmu „Skaisti dziedi, lakstīgala” R.Paula apdarē palīdzēja kuplināt Ieva Alnečika(balss) un Zane Jurēvica(flauta). Jāatgādina, ka gan Ieva, gan Zane uzskatāmas par Via Stella bērniem, jo savulaik dziedājušas pirmajā bērnu koru sastāvā.

Arī fināla uzstāšanos tiešraidē vēroja kora līdzjutēji ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm. Tas bija ļoti emocionāli un to sajuta diriģente Liene un koris! Kā gan citādi priekšnesums būtu izdevies tik labi! Tik daudz pozitīvu domu, saspiestu īkšķu un prieka asaras…  

Šis muzikālais notikums – Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix 2017  –  bija augsta līmeņa kora dziedāšanas svētki! Īpaši konkursi par Nāciju Grand Prix 2017, kā arī kopdziedāšanas un draudzības koncerti!

Neviltots prieks par lielo Via Stellas sastāvu. Zelta medaļa pieaugušo kategorijā meitenēm tika pasniegta trešdien, 19. jūlija vakarā, Arēnā Rīga. Bet svētdien, 23. jūlija vēlā pēcpusdienā, Arēnā Rīga zelta diplomu par atklāto konkursu un zelta medaļu par Nāciju Grand Prix 2017 bērnu koru kategorijā ieguva vēl viens Vecumnieku novada koris – mūsu bērnu koris “Via Stella”!

Jaunākajam kora sastāvam ceļš uz zvaigznēm ir sācies! Būs ērkšķi, būs darbs, asaras…. Bet tās emocijas un tauriņi vēderā, ko piedzīvosiet no mūzikas, no panākumiem, no kopīgiem pārdzīvojumiem –  tas paliks uz mūžu!

Direktore Iveta Lavrinoviča