VECUMNIEKU MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ MĀCĀS REKORDLIELS AUDZĒKŅU SKAITS – 200

Ar itāliskās noskaņās veidotu pedagogu koncertu un mākslinieces Ingas Pērkons dienvidu ainavu izstādi “Va bene” (kas tulkojumā no itāļu valodas nozīmē “labi”)  tika atklāts jaunais mācību gads Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā.

Šogad skolā mācīsies rekordliels audzēkņu skaits – teju 200. Tik daudz audzēkņu skolas pastāvēšanas laikā vēl nav mācījušies. Profesionālajā ievirzē šajā mācību gadā mācības uzsāka 160 mūziķu un mākslinieku, bet sagatavošanas klasēs – 38.

Svinīgajā mācību gada atklāšanas pasākumā īpašs prieks bija sveikt 40 audzēkņus, kas šogad pirmo reizi vērs Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas durvis. Mūzikas programmā šogad visvairāk audzēkņu izvēlējušies apgūt klavierspēli un vijoļspēli. Arī čellu par savu instrumentu šogad izvēlējušies daudzi un visās citāts programmās audzēkņu skaits ir pietiekošs.

Uzsākot jauno mācību gadu, divi pedagogi – vijoļspēles skolotāja Dace Rozenberga un čella spēles skolotājs Mareks Radzēvičs – saņēma novada domes apbalvojumu par pašaizliedzīgu darbu un skolas un novada vārda popularizēšanu. Ar savu aktīvo muzicēšanu dažādos novada pasākumos Mareks ir aizrāvis daudzus Vecumnieku ļaudis. Tādējādi viņš arī popularizē savu instrumentu un jaunajā paaudzē rada interesi par čella spēli.

“Katrā bērnā izkopt viņa talantu – atklāt, noticēt, spodrināt, mudināt strādāt, strādāt daudz un beigu beigās – pašam būt lepnam. Tā mēs izjūtam savu misiju”, pārdomās dalās skolas direktore Iveta Lavrinoviča. “Īpašs prieks ir par tiem audzēkņiem, kas pēc skolas absolvēšanas neaizmirst otas un krāsas, nepamet instrumentus un turpina muzicēt savam priekam.  Bet par tiem četriem absolventiem, kas šogad iestājušies mūzikas un mākslas vidusskolās, esmu patiešām priecīga”, tā I.Lavrinoviča.

Pirmais mācību pusgads Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā tiks aizvadīts Latvijas valsts simtgades zīmē. Esam iecerējuši īstenot projektu “100 gadu 100 dienās”. No 13.septembra līdz 21.decembrim katru dienu piedzīvosim vienu Latvijas valsts pastāvēšanas gadu. Tā visi kopā izdzīvosim brīvvalsts laiku, Ulmaņlaikus, Latvijas okupācijas gadus, karu, perestroiku, atdzimšanu un pavisam nesenus vēstures notikumus. Lai bērnos un jauniešos radītu izpratni par vēsturiskajiem notikumiem, kā arī par svarīgāko mākslā un mūzikā, projekts “100 gadu 100 dienās” tiks integrēts arī mācību procesā – gan mācoties par aktuālajiem autoriem, gan atskaņojot katram laikam atbilstošu mūziku, tiks veidotas tematiskas izstādes, koncerti, filmu vakari. Daudzi no pasākumiem būs publiski, tāpēc aicinu laiku pa laikam iegriezties Mūzikas un mākslas skolā, lai paceļotu laikā. Laikā, kurā Latvijas valsts un mēs paši esam auguši un veidojušies.

Tāpat aicinu līdz novembrim izmantot iespēju un skolas zālē aplūkot saulainās Itālijas, Francijas un Melnkalnes ainavas Ingas Pērkons izstādē “Va bene”.

FOTO: Adrians Pavārs