VECUMNIEKU JAUNIE MĀKSLINIEKI SAŅEM ATZINĪBAS UN PIEDALĀS IZSTĀDES ATKLĀŠANĀ

Rīgas domē šī gada 24.oktobrī atklāta izstāde “Veltījums Rīgai”, kurā apskatāma daļa no konkursā ”Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā” tapušajiem darbiem.
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja 13 audzēkņi ar akvareļu tehnikā veidotiem darbiņiem. 6 bērni saņēma žūrijas Atzinību, pārējie  – Pateicību par dalību izstādē. Katrs audzēknis mājā pārveda krāsojamo grāmatiņu ” Jūgendstila dzīvoklis”  un atklātnītes no muzeja. Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotāja Anda Sproģe.
Izstādes kuratore Iveta Sproģe, atklājot izstādi, norādīja, ka “bērnu darbi bija tik uzrunājoši, ka tos nevarēja atstāt tikai interneta vidē, kā sākotnēji bija paredzēts, bet bija jāveido  “dzīva”  izstāde” .
Savukārt žūrijas pārstāve  Diāna  Dimze – Dimma savā uzrunā  izteica domu, ka bērni ar saviem izstādes darbiem izveidojuši vēl vienu Alberta ielu Rīgā.
Svinīgajā sarīkojumā muzicēja Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas audzēkņi un Birmingemas pūtēju kvartets.   

Izstāde apskatāma Rīgas domes 5. stāva vestibilā, Rātslaukumā 1, no 24.10.2017. līdz 26.11.2017. no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.30 līdz 17.00, piektdienās no plkst. 8.30 līdz 16.00.

Projekta iniciatori ir Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” un Rīgas dome