3.aprīlī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas programmas 3.klases audzēkņi mākslas vēstures un gleznošanas stundas ietvaros devās uz Rīgu, lai iepazītu Latvijas mākslu.
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mūs laipni sagaidīja māksliniece un muzeja pedagoģe Diāna Dimza – Dimme, kura mūs izvadāja pa skaisto ēku, izstāstīja nama seno vēsturi un iepazīstināja ar pastāvīgo ekspozīciju Latvijas mākslas attīstībā četros stāvos. Pedagoģe uzsvēra spilgtākos faktus un interesantākos māksliniekus, kuriem bijusi liela nozīmē Latvijas mākslā. Kā piemērus, viņa rādīja Jūlija Federa, Vilhelma Purvīša, Jana Rozentāla, Voldemāra Tīdemaņa mākslas darbus, kuri ir bijuši spilgtas un interesantas personības glezniecības vēsturē. Tā kā lielākā daļa mazo mākslinieku nebija bijuši lielajā muzejā, tad tas bija spilgts un emocionāls pārdzīvojums – sajust lielo meistaru otas pieskārienu, ieelpot krāsas smaržu, izjust tēlu vibrāciju, jo gleznas, lielāko tiesu, skatītas tikai grāmatās un internetā.
Taču ar to mūsu diena nebeidzās. Tālāk mēs devāmies uz muzeja pagrabstāvu, kas pēc pārbūves ir izbūvēts divus stāvus zem zemes. Trīs lielās zālēs parasti atrodas mainīgā ekspozīcija. Šoreiz mūsu mērķis bija apmeklēt Alekseja Naumova krāšņo gleznu izstādi “ Nemainīgā ainava”, kuru savukārt iekārtojis jaunais mākslinieks Kristiāns Brekte.
Izstādē bija iekļaut gleznotāja veikums 40 gadu garumā. Viņš ir apceļojis daudzas pasaules valstis un emocionāli iemūžinājis tās savos darbos krāšņās pilsētainavās, kas laistījās visā krāsu spožumā un neatstāja vienaldzīgu nevienu skatītāju.
Šajā krāšņajā ekspozīcijā Diāna Dimza – Dimme mums vadīja gleznošanas darbnīcu. Katrs audzēknis izvēlējās sev gleznu, kura viņu visvairāk uzrunā, un daļu no tās vai visu mēģināja iemūžināt savā radošajā darbiņā.
Kad jau bijām iekārtojušies zemē uz spilveniem un iesākuši mierīgi strādāt, mūs sagaidīja pārsteigums!
Izstāžu zālē mums nāca pretī pats gleznu autors un harizmātiskā personība Aleksejs Naumovs!
Mums tika tas gods iepazīties ar gleznotāju personīgi. Viņš bija nesteidzīgs un ierosināja muzejā sarīkot mūsu bērnu darbiņu izstādīti. Pats mākslinieks piegāja pie katra audzēkņa darba, pajautāja kā sauc un pateica par katra darbiņu labu vārdu.
Tā mēs kopīgi fotografējāmies un laimīgi šķīrāmies iedvesmoti un pacilāti.
FOTO: A.Sproģe
Anda Sproģe, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas gleznošanas skolotāja