VECUMNIEKOS SKATĀMA IZSTĀDE AR KONKURSA ” JĀZEPA PĪGOŽŅA BALVA LATVIJAS AINAVU GLEZNIECĪBĀ” AUTORU DARBIEM

Jau trešo gadu Latvijā tiek rīkots konkurss JĀZEPA PĪGOŽŅA BALVA LATVIJAS AINAVU GLEZNIECĪBĀ.

2017.gada konkursa izstāde pulcēja 135 dažādu tautību un vecuma profesionālus māksliniekus no visas Latvijas, kas žūrijas vērtējumam iesniedza 238 mākslas darbus. Konkursa izstādei žūrija izraudzīja 97 autoru 125 darbus. Galveno balvu – tēlnieka Jāņa Strupuļa veidoto apzeltīto sudraba medaļu un naudas balvu 3000.00 EUR saņēma mākslinieks Aldis Kļaviņš no Liepājas par 2016. gadā tapušo darbu “Jūra pēc saulrieta”.

Šogad žūrijā darbus vērtēja: žūrijas priekšsēdētāja, māksliniece Silva Linarte (Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā galvenās balvas laureāte 2016. gadā), māksliniece Vita Merca (Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā konkursa izstādē 2015. gadā saņēma laikraksta “Latvijas Avīze” speciālbalvu), mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, mākslinieki Juris Ģērmanis, Kārlis Siliņš, Jānis Anmanis un Jānis Strupulis.

Šī izstāde ir ceļojoša. Tā jau bijusi Preiļos, Rīgā, Rēzeknē. Kopš novembra daļa darbu skatāma Bauskā, bet, sagaidot jauno, 2018. gadu, pateicoties Andas Sproģes iniciatīvai, daļa konkursa autoru darbi skatāmi Vecumniekos – Mūzikas un mākslas skolas zālē.

“Esam gandarīti Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē izstādīt  18 Jāzepa Pīgožņa balvas konkursantu darbus. Tā ir lieliska iespēja skolas audzēkņiem un ikvienam Vecumnieku iedzīvotājam iepazīties ar talantīgu, profesionālu autoru darbiem. Šī izstāde ir ļoti gleznieciska, katram saprotama, jo attēlo tik tuvās un skaistās Latvijas ainavas”, pārdomās dalās Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas direktore

Aicinām ikvienu interesentu atnākt un iepazīties ar izstādi un nepalaist garām iespēju profesionālu mākslu baudīt tepat – Vecumniekos. Izstāde pie mums skatāma no 2. janvāra līdz 5. februārim.

Lai novērtētu ainavu, kas visvairāk uzrunās Vecumnieku iedzīvotājus, izstādes zālē būs novietota simboliska balsošanas urna, kurā ikviens varēs iemest savas favorītgleznas numuru. Būs interesanti uzzināt rezultātus!  

Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā 2015. gadā iedibināja Preiļu novada dome un Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu, un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču, un māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli. 2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte.