STIKLA MĀKSLAS KONKURSĀ ADRIANAM KĻAVIŅAM III VIETA!

Autors: Adrians Kļaviņš – III vieta

Krišjāna Barona 185.dzimšanas dienā – 31.oktobrī – ar svinīgu bērnu un jauniešu apbalvošanu noslēdzās valsts mēroga stikla mākslas konkurss “Kr.Baronam -185”, kurā mūsu audzēknis Adrians Kļaviņš ieguva III vietu!

Konkursa uzdevums bija atveidot Krišjāna Barona lietas stiklā.
Konkursu rīkoja Kr. Barona muzejs un darbus vērtēja žūrija 11 cilvēku sastāvā: seši stikla mākslinieki – Eila Vikmane, Oleklsijs Krasnovs, Marta Ģibiete, Ilze Rimicāne, Ramona Pēkšēna, Inga Jaunzeme – un pieci citu jomu speciālisti – pazīstamais juveliermākslinieks Oļegs Auzers, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētaja vietniece Gaida Jablovska, Free Riga vadītājs Mārcis Rubenis, deputāte Ļubova Švecova un Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.
Konkursa koordinatore, māksliniece Inga Jaunzeme stāsta: “Šis ir pirmais republikāniskais stikla konkurss bērniem un jauniešiem. Atsaucība konkursam bija liela. Darbi izpildīti stiklā dažādās tehnikās – apgleznoti, kausēti, gravēti, aplicēti, likti mozaīkā. To, ka žūrijai nebija viegli izvēlēties, liecina dalītās otrās un trešās vietas. Kopumā konkursā ir 21 laureāts. Jaunākajam 7 gadi, vecākajam – 17 gadi.”

Juveliermākslinieks Oļegs Auzers: “Mans princips šādos konkursos ir likt visaugstāko vērtējumu visiem. Bērni ir jāmotivē. Pēc tam dzīve un laiks rāda, kas paliek tajā nišā un kam tas izvēršas ilgtspējīgā darbībā.”

Stikla māksliniece, žūrijas komisijas locekle Ramona Pēkšēna: “Šis konkurss aktualizēja stiklu kā tādu, kā modernu un iespēju pilnu materiālu, tāpēc konkurss varēja izcelt stikla daudzveidīgās iespējas, attēlojot dažādas lietas, priekšmetus stiklā.”

Stikla māksliniece Marta Ģibiete: “Katram noteikti bija savi favorīti, bet žūrija centās skatīt arī darbu risinājumu tehnisko izpildījumu. Tas tiešām nebija viegli vērtēt jauniešu darbus, jo ļoti daudzi darbi bija labi”.

Saeimas deputāte Ļubova Švecova: “Izvēlējos savus favorītus vairāk intuitīvi, jo pašai profesionālā līmenī ar stiklu nav saistības. Patīkami pārsteidz, ka Latvijā joprojām ir tik daudz mākslas skolu un interešu centru jauniešu, kam interesē stikls”.

Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa norāda: “Esam gandarīti par bērnu un jauniešu stikla konkursa rezultātiem. Daudz darbu bija labā kvalitātē, interesanti un tehniski labi izpildīti. Un prieks,ka šis stikla konkurss veltīts Kr. Barona piemiņai”.
 
Konkursa darbi tiks izstādīti Kr. Barona muzejā Barona ielā 3, Rīgā, 31. oktobrī, Barona dzimšanas dienā, plkst.13.00, kur tos varēs aplūkot līdz šī gada beigām.
 

Paldies arī Enijai Zagorskai un Agnesei Bangai, kas piedalījās konkursā, bet šoreiz nav starp laureātiem.

Adrians Kļaviņš apbalvošanas pasākumā Rīgā, Kr. Barona muzejā.

Audzēkņus konkursam sagatavojas un iedvesmoja Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas stikla mākslas skolotāja Ligita Ose.

Autore: Enija Zagorska

Autore: Agnese Banga