SKOLU IESKANDINĀS JAUNS PIANĪNS

Ar lielu prieku informējam, ka tieši pirms jaunā mācību gada uzsākšanas Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola ir sagaidījusi jaunu pianīnu, kas uz Vecumniekiem atvest tieši no Vācijas –  no Steinway & Sons fabrikas, kur tam veikta īpaša kvalitātes kontrole.

Pianīns Essex EUP – 123E iegādāts ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Vecumnieku novada domes finansiālu atbalstu. Klavieru kopējā summa ir 7 623 EUR, no kuriem Valsts kultūrkapitāla fonds konkursa kārtībā piešķīra 4 000 EUR, bet atlikušos 3 623 EUR līdzfinansēja Vecumnieku novada dome.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas direktore: “Mūsu skola nav lutināta ar jauniem un tik kvalitatīviem instrumentiem. Vienmēr esam taupījuši līdzekļus, tāpēc vairums klavieru skolā ir iegādātas lietotas vai arī salīdzinoši lētas. Šis instruments ir liels ieguvums pedagogiem un audzēkņiem”.

Jaunai pianīns novietots skolas zālē kā otras klavieres, lai audzēkņiem ir iespēja spēlēt ansamblī. Muzicēšana ansamblī ir svarīga mācību procesa sastāvdaļa. Līdz šim to īstenot bija sarežģīti, jo tikai vienā mūzikas klasē ir divi instrumenti, lai gan vajadzība pēc tiem ir daudz lielāka. Klavieru pāris ļauj arī pedagogam muzicēt kopā ar audzēkni un ērti demonstrēt skaņdarbu izpildījumu.