“SKANDĪNE” UZMIRDZ KONKURSA FINĀLĀ

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblim “Skandīne” šis gads ir īpašs – pārliecinoši izcīnīts I pakāpes diploms Vispārējo Dziesmu un deju svētku koklētāju ansambļu skatē un žūrijas “ceļazīme” uz fināla konkursu, kur meitenes skaistā un muzikālā cīņā izcīnīja III vietu Latvijā savā grupā. Tas ir neatlaidības un liela darba rezultāts.

Nokļūt koklētāju ansambļu konkursa finālā ir liels gods un milzīga atbildība. “A” grupā, kurā ir arī “Skandīne”, uz finālu tika izvirzīti tikai seši kolektīvi: Mārupes Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Saules kokles”, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Vīzija”, Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas koklētāju ansambļa “Atbalsis” jaunākā grupa, Babītes Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Dzītariņi”, Rīgas Skolēnu pils koklētāju ansambļa “Austriņa” jaunākā grupa un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas “Skandīne”.

Finālā “Skandīne” izpildīja divus skaņdarbus – latviešu tautas dziesmu Teiksmas Jansones apdarē “Kupla liepa izaugusi” un skaņdarbu, kas speciāli tika aranžēts ansamblim, uzzinot, ka “Skandīne” izvirzīta finālam – latviešu tautas dziesmu Austriņas apdarē “Dedziet gaišu uguntiņu”.

Žūrija – mūzikas eksperti no Latvijas un Lietuvas – “Skandīni” ierindoja godpilnajā III vietā. No II vietas, ko ieguva “Atbalsis”, ansambli šķīra vien 0,4 punkti. Pirmo vietu izcīnīja Babītes Mūzikas un mākslas skolas “Dzītariņi”.

Tagad meitenes izbauda nelielu atpūtu pēc konkursa, lai jau pavisam drīz satiktos un turpinātu muzicēt, jo Dziesmu svētki un lielais koklētāju ansambļu koncerts “Stīgo, brālīt!  Stīgo, māsiņ!” nav aiz kalniem.

Fināla skaņdarbs: latviešu tautas dziesma Austriņas apdarē “Dedziet gaišu uguntiņu”. Ieva Alenčika (solo vokāls), Patriks Sproģis (zvaniņi)