SIMFONISKĀS MŪZIKAS KONCERTS

25. februārī plkst. 18:00 Vecumnieku tautas namā viesosies Georga Otsa vārdā nosauktās Tallinas mūzikas koledžas simfoniskais orķestris „GOSO” ar koncertprogrammu „Simfoniskie vēji” diriģente Ingrīda Roze (Ingrid Roose).

Georga Otsa vārdā nosauktās Tallinas Mūzikas koledžas simfoniskais orķestris „GOSO” sastāvā ir jaunieši, kuri mācās, lai kļūtu par profesionāliem mūziķiem. Orķestris sadarbojas ar Eesti Kontsert (Igaunijas koncertorganizāciju), Tallinas Filharmoniju un citiem koncertu rīkotājiem un mūzikas skolām. Orķestra repertuārs ir daudzveidīgs un interesants, kur tiek atskaņota gan klasiskā mūzika, gan mūsdienu darbu pirmatskaņojumi. Orķestri ir vadījuši talantīgi jaunie mūziķi un diriģenti ar pasaules slavu: maestro Eri Klass, Pēters Sauls (Peter Saul) ,Tomass Kaptens (Tomass Kapten), Emanuele Paskvalēns (Emmanuele Pasqualin), Jiri-Rūts Kangurs (Jüri-Ruut Kangur), Ārne Saluvērs (Arne Saluver), Kaspars Mends (Kaspar Mänd) un citi.

2019. gada februāris ir orķestra Latvijas turnejas mēnesis, kurā tiks sniegti četri koncerti dažādās Latvijas pilsētās un novados:  25. 02.  –  Vecumnieku tautas namā, 27.02 –  Kuldīgas kultūras centrā, 28.02. –  Vidzemes koncertzālē Cēsis, bet 1.03.  –  Rūjienas kultūras namā.

 Koncertprogramma “Simfoniskie vēji” būs aizraujošs ceļojums mūzikas pasaulē, kurā  mirdzēs jaunie mūziķi.  Koncertprogrammas centrālais skaņdarbs būs L. Bēthovena 7. simfonija, ko papildinās igauņu autoru skaņdarbi: Mihkela Lidiga (Mihkel Lüdig) Uvertīra-fantāzija Nr. 1, kas ir jauno mākslinieku iemīļotākais skaņdarbs, kā arī franču komponista Emanuela Sēžurnē (Emmanuel Séjourné) sacerējums marimbai un vibrafonam, kurā solisti būs koledžas absolventi Ivo Lains un Teodors Hirvoja.

Aicinām baudīt kaimiņu zemes Igaunijas jauniešu orķestra sniegumu!

Ieeja bez maksas!