RĪTS AR LNSO

No Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) rīkotā pasākuma – “Rīts ar LNSO. Vasks un Čaikovska “Patētiskā”” – audzēkņi un pedagogi atgriezušies iedvesmoti ir iepriecināti. Tā bija lieliska iespēja saņemt ielūgumus un brīvbiļetes uz koncertu! LNSO piedāvāja ekskluzīvu iespēju noklausīties koncertprogrammu, kas daļēji tiks atskaņota Parīzes filharmonijā orķestra koncertturnejas ietvaros.

Koncerta ievadā skanēja Pētera Vaska spēcinošais 2002. gada opuss Musica appassionata. Jaunās un apņēmīgās vijolnieces Magdalēnas Gekas izpildījumā varēja dzirdēt  Sergeja Prokofjeva Pirmo vijolkoncertu, ko jaunības gados sacerējis, romantiskā vilnī iepeldējis pasauli izaicinošs antiromantisks ģēnijs. Koncerta kulminācijā – Pētera Čaikovska šedevrs – “Patētiskā simfonija”, kas noslēdz meistara dzīvi un met tiltu uz viņa nemirstīgumu.

Pēc koncerta bija iespēja parunāt un satikt gan solisti Magdalēnu Geku, gan projekta patronesi Valsts Prezidenta kundzi Ivetu Vējoni. Patīkami, ka koncerta organizatori bija parūpējušies arī par to, lai mūzikas skolu audzēkņi mājās nebrauktu tukšiem vēderiem!

Paldies visiem organizatoriem par šo notikumu!