PIANISTIEM SUDRABA DIPLOMS STARPTAUTISKĀ KONKURSĀ

Divu Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas jauno pianistu duets – Čelsija Larionova un Markuss Miklaševičs – ieguvuši II vietu II Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā “Trofeo Musicale 2019”, kas aizvadītajā nedēļas nogalē notika Lietuvas pilsētā Kauņā.

Konkursā klavieru solo un duetu programmas atskaņoja vairāk nekā 100 dalībnieki no Krievijas, Polijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Latvijas un Lietuvas.

Latviju jauno izpildītāju konkursā pārstāvēja audzēkņi no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas, Ķekavas Mūzikas skolas un Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas.

Izpildītājus konkursā vērtēja  Lietuvas profesors Rokas Zubovas, itāļu pianiste Sabrina Comin, pianists Dainus Kapežinskas, Viļņas Mūzikas akadēmijas koncertmeistare Loreta Haidari, Kauņas 1.mūzikas skolas kameransambļu vadītāja Terese Zubauskaite un Kauņas 1.mūzikas skolas klavieru nodaļas vadītāja Rūta Bimbaite. 

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas duets konkursā atskaņoja J. S. Baha Gavoti Re mažorā, Ķirbja deju un “Pakaļdzīšanos” no K. Hačaturjana baleta svītas “Čipolīno”. 

Apsveicam pianistus Čelsiju un Markusu un sakām lielu paldies viņu skolotājai Līgai Opincānei par ieguldīto darbu un rezultātiem!