PIANISTIEM SPOŽI SASNIEGUMI KONKURSĀ

7.decembrī Koknesē notika XV Starptautiskais Pētera Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju  solistu un klavierduetu konkurss, kas ir jau tradīcijām bagāts un prestižs konkurss, kur spēkiem mērojas talantīgi jaunie pianisti. Šogad konkursā  kopumā piedalījās 62 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Krievijas mūzikas skolām.

Starp dalībniekiem bija arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi – brāļi Reinis un Markuss Miklaševici. Apsveicam ar augstajiem sasniegumiem un sakām paldies par milzīgo darbu, ko ieguldījuši pianisti, viņu klavierskolotāja Līga Opincāne un audzēkņu ģimene!

Reinis Miklaševics startēja jaunākajā grupā 23 pianistu konkurencē un ieguva žūrijas Atzinību. Markuss Miklaševics konkursā spēlēja starp 16 vecākās grupas pianistiem un konkursā ieguva II vietu!

Žūrijas pārstāvji īpaši novērtēja Markusa sniegumu un uzaicināja jauno pianistu piedalīties Starptautiskajā M. Oginska konkursā Lietuvā 2020.gada oktobrī.

Konkursā strādāja žūrijas komisija triju cilvēku sastāvā – Vaiva Purlīte – J. Karosas Klaipēdas mūzikas skolas skolotāja, eksperte, pianiste, komponiste, Kaspars Bumbišs – pianists un pedagogs, starptautisku konkursu laureāts un Iveta Bērziņa – Kokneses Mūzikas skolas direktore.

Dalībnieki startēja trijās grupās un atskaņoja P. Čaikovska skaņdarbu kā obligāto un XX-XXI gs. komponista skaņdarbu pēc izvēles.

Apsveicam!