PANSIONĀTĀ UZPLAUKST MĀKSLINIEKU RADĪTS KOKS

Šodien, 11.jūnijā, Vecumnieku veco ļaužu un invalīdu pansionātā “Atvasara”, pārgriežot košu lentu,  tika svinīgi atklāts sienas gleznojums – plaukstošs koks – , ko radījuši Vecumnieku Mūzikas un mākslas programmas 4.,5. un 6.klases audzēkņi kopā ar savu pedagoģi Andu Sproģi.
Aizvadītajā mācību gadā Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola vairākkārt sadarbojusies ar pansionātu. Gada sākumā jaunie mākslinieki izveidoja krāsojamo grāmatu “Gadalaiki”, ko dāvināja senioriem, bet pavasarī izremontētajās telpās Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi sniedza koncertu pansionāta iemītniekiem. Nu, mācību gada izskaņā,  Mākslas programmas audzēkņi izveidojuši sienas gleznojumu vestibilā, kur “Atvasaras” ļaudīm ierīkota vieta atpūtai un galda spēlēm.

Pie sienas gleznojuma skicēm audzēkņi strādāja Zaļās prakses ietvaros.
Notika skiču konkurss, kurā tika izvērtēts vietai atbilstošākais zīmējuma variants. Uzdevums nebija vienkāršs, jo mākslas darbs bija jāveido uz spilgti oranža fona, kas prasa atbilstošu krāsu salikumu. Mākslas programmas audzēkņi piedāvāja dažādas idejas – augu vītņu motīvus, kaktusus, augļus, dzīvniekus un pilsētu motīvus. Izvērtējot skiču piedāvājumu, finālā izvirzījās četru audzēkņu idejas:
Adriana Kļaviņa – jūgendstila ziedu motīvi;
Elīzas Saules Jansones – kaktusu kompozīcija;
Elīzas Vētras – šaha figūriņas ;
Liānas Dukātes – plaukstošs koks ar putniem.
Aprunājoties ar pansionāta personālu, tika izvēlēts Liānas Dukātes (5.kl.) romantiskais koks ar putniem.

5.jūnijā Mākslas skolas audzēkņi  – Anastasija Kovaļkova, Arvis Siliņš, Enija Zagorska, Anete Paula Kriņicka un idejas autore Liāna Dukāte – devās uz pansionātu, lai ideju un skici uz papīra pārvērstu sienas gleznojumos, kas iepriecinās “Atvasaras” ļaudis.