NOSLĒGUSIES AKCIJA “APGLEZNO UN NOBILDĒ ARĪ TU SAVU PASTKASTĪTI!”

Noslēgusies “BILŽU BIROJA” rīkotā mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” 35 gadu jubilejai veltītā akcija “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”. Tajā iesūtītas 412 mākslinieciskotu pastkastīšu un 303 pastkastīšu maketu fotogrāfijas no 73 Latvijas pilsētām un novadiem.
No Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas projektā iesaistījās 37 mākslinieki gan no jaunākajām, gan   vecākajām klasēm.
Darbu tapšanā izmantotas dažādas tehnikas – gleznošana, dekupāža, tamborēšana, kolāžu veidošana, pat kokgrebšana un kalšana. Arī tēmas bijušas dažādas – sākot ar melnbaltiem ģeometriskiem un abstraktiem tēlojumiem līdz pat krāsainiem dzīvās dabas un ainavu attēliem. Tās radītas gan pašiem sev, gan arī kā sirsnīgas dāvanas tuviniekiem un draugiem.

Pēc akcijai iesūtīto pastkastīšu foto galerijas aplūkošanas prieku par akcijas rezultātiem pauž Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte: “Brīnišķīgs ceļojums pa Latviju, iepazīstot tik daudzus visu paaudžu Latvijas ļaudis, kuri, labprāt atsaucoties idejai, ir spējuši iedzīvināt savu radošo potenciālu, padarot savu un kopējo dzīves telpu sakoptāku, krāsaināku. Ar savu rīcību esat kļuvuši par iedvesmas un prieka avotu citiem. Katrs esat cilvēks – radītājs, par ko katram no jums – īpašs paldies! Pasta kastītēm būt kā būtiskam elementam cilvēku sadzīvē un Latvijas kultūras ainavā!”

Visi dalībnieki no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas saņēmuši akcijas rīkotāju pateicības vārdus un diplomus par piedalīšanos.

Paldies skolotājai Andai Sproģei par audzēkņu iesaistīšanu projektā!