MŪSU BUNDZINIEKI RĪBINA BALTIJAS BUNDZINIEKU SAMITĀ

2018.gada 19.augustā Rīgā jau ceturto reizi norisinājās Baltijas bundzinieku samits, kas ir lielākais šāda veida pasākums visā Ziemeļeiropā, pulcējot vairāk kā 300 bundzinieku no dažādām valstīm.

Samita laikā visas dienas garumā notika dažādas bundziniekiem saistošas aktivitātes, taču kulminācija bija vakara koncerts, kurā visi dalībnieki sinhroni izpildīja dažādus ritmus un dziesmas.

Šajā notikumā piedalījās arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu spēles klases divi audzēkņi Patriks Sproģis un Jānis Saule.

Jūnijā abi puikas apmeklēja Andžeja Grauda bungu skolas organizētu nometni, kur cītīgi apguva samita repertuāru, kā arī brīvā un nepiespiestā gaisotnē slīpēja savu virtuozitāti bungu ritmos.

Patriks Sproģis nometni apmeklēja arī augustā, kurai pateicoties viņš ir uzlabojis savu pašvērtējumu, prasmi darboties un muzicēt grupā.

19.augustā Patriks un Jānis devās uz 11.novembra krastmalu Rīgā kopā ar saviem vecākiem. Katram bundziniekam ir vajadzīga komanda, jo pārvietot un uzstādīt bungu komplektu regulāri un lielos attālumos nav joks.

11.novembra krastmalu piepildīja lieli un mazi bundzinieki vecumā no 3 līdz 75 gadiem no Latvijas un ārvalstīm.

Vakara koncerts, kas bija kā kulminācija, pārsteidza ne tikai ar savu spēcīgo vibrāciju, bet arī ar to, ka skatītāji varēja vērot mūsu pašmāju zvaigznes – Ati Ieviņu, Alex, Aiju Andrejevu un citus. Liels lepnums pārņem, zinot, ka Tavs bērns pasākumā muzicē kopā ar tik izcilām personībām.

Vakaru iekrāsoja arī no Amerikas, Ungārijas un Polijas pasaules slavu ieguvušie bundzinieki.

Visa Rīga un skatītāju sirdis un dvēseles tika ievibrētas.
Lepnums arī par mūsu novada puikām!

Samits tika iekļauts “Latvija 100” pasākumu programmas kalendārā, ieskandinot Latvijas dzimšanas dienu skaļāk kā citur un rosinot vēl lielāku sabiedrības interesi.

LTV1 sižets par samitu – http://ejuz.lv/bungusamits

Patrika Sproģa mamma Anda Sproģe