MERCENDARBES MUIŽĀ BALDONĒ SKATĀMAS ANDAS SPROĢES GLEZNAS

No 6.decembra līdz 2019.gada 28.janvārim Baldonē, gleznainajā Mercendarbes muižā aplūkojama skolotājas Andas Sproģes gleznu izstāde “Ceļojums uz Venēciju”.

A. Sproģe: Izstādes gleznu cikls ar Venēciju aizsākās pēc maniem  ceļojumiem uz šo seno pilsētu. Tā ir tik iedvesmojoša un apburoša, un tai piemīt ne tikai senatnes elpa, bet arī glezniecisks šarms. Esot tur, gribas ņemt molbertu un krāsu un šķiesties ar baudu!
Gleznu cikls tapa  kā atskaites punkts manai 40 gadu jubilejai 2017. gadā, kad gribēju atstāt savā radošajā sajūtu pasaulē  ko  emocionāli nozīmīgu  un atmiņām bagātu. 2018. gadā gleznu cikls tiek papildināts, lai atkal un atkal sajūtu veidā atgrieztos Venēcijas mākslas pasaulē.

Uz Mercendarbes muižu ir vērts aizbraukt ne vien izstādes dēļ, bet arī pašas muižas dēļ!

 Uz Mercendarbes muižu ved krāšņa simtgadīgu liepu aleja, tās saimnieki un laiki ir mainījušies, bet Mercendarbes muižas vēsturiskais izskats un šarms ir saglabājies līdz mūsdienām.
Mercendarbes muiža ir viena no krāšņākajām Baldones vēsturiskajām celtnēm. No pagājušā gadsimta sākuma ir saglabājušās ieejas vestibila grīdas flīzes un oriģinālā sienu krāsojuma fragmenti, kā arī senās kāpnes, kas ved uz otro stāvu. Skaistākās telpas atrodas ēkas 2. stāvā – Svinību zāle un Līvenu zāle ar pēdējā muižas īpašnieka Karlosa fon Līvena portretu, kas gleznota ap 2000.gadu no 1914.gada fotogrāfijas. Gleznas autore – māksliniece, Baldones mākslas skolas kompozīcijas, keramikas un zīmēšanas skolotāja Ieva Muzikante. Savukārt 2. stāva telpās ir atjaunots dekoratīvais krāsojums un dekoratīvās joslas.

Lai Andas Sproģes izstāde “Ceļojums uz Venēciju” jums kalpo kā iemesls vai iedvesma apceļot kaimiņu novada vienu no vēsturiskajām pērlēm!