MĀKSLAS PROGRAMMAS AUDZĒKŅI RĪGAS MUZEJOS

 photoKā jau ierasts, vismaz vienreiz gadā Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas profesionālās ievirzes programmas audzēkņi apmeklē nodarbības muzejā mākslas vēstures ietvaros.

4.oktobrī 3. – 7.klašu audzēkņi devās uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju, kas nesen ticis atvērts apmeklētājiem pēc ilgās restaurācijas. Taču galvenais iemesls bija Jana Rozentāla izstāde. Audzēkņiem jau skolā vairākkārt stāstīts, ka šogad ir J.Rozentāla jubilejas gads, un meistaram aprit 150 gadu. Muzejā jubilejas izstādei pirmo reizi  izstādīts tik daudz gleznu, kas savāktas no Latvijas un Eiropas muzejiem.

Taču, ja reiz dodamies uz valsts lielāko muzeju, tad jāapskata arī pārējā patstāvīgā ekspozīcija. Lai bērniem un pusaudžiem izstāžu apskate būtu aizraujošāka, muzejā savos mobilajos tālruņos vai planšetēs varēja lejupielādēt mobilo aplikāciju, kura mobilajā ierīcē darbojās kā ceļvedis un audiogids. Īpaši interesanta bija J.Rozentālam veltītā sadaļa, kas saucās “Gaismas bildes”, kurā  varēja vērot Rozentāla uzņemtās fotogrāfijas, un to, kā tās pārvērtušās meistara slavenajās gleznās. Par visu, kā mums gāja – lasiet šeit!