MĀKSLAS PROGRAMMAS AUDZĒKNEI VENDIJAI GRIENVALDEI 1.VIETA STARPTAUTISKĀ KONKURSĀ!

   Ir noslēdzies Starptautiskais vizuālās mākslas  pasteļgleznojumu konkurss “Tu esi PUTNS. IRBĪTE” , kurā jaunie mākslinieki iedvesmojās no pavisam īpaša, leģendāra un neatkārtojama mākslinieka Voldemāra Irbes (1893 -1944) darbiem.  Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola konkursam iesūtīja 3 audzēkņu darbus – Lības Škrjabas “Maijā”, Gundegas Zaķes “Sarkanā māja” un Vendijas Grienvaldes “Saulainā dienā”. AR LEPNUMU ZIŅOJAM, KA SAVĀ VECUMA GRUPĀ VENDIJA SAŅĒMUSI 1. VIETU!

1. VIETA. Vendija Grienvalde (8.gadi) “Saulainā dienā”.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas mākslas programmas audzēkņi V. Irbes daiļradi un biogrāfiju pētījuši padziļināti. Mācību gada noslēgumā audzēkņi pat izveidoja komiksu par Irbītes dzīvi un māksliniecisko darbību, tāpat skolā bija izveidota sauso pasteļu darbu izstāde, kas arī tapa V. Irbes darbu iespaidā.

Gundega Zaķe “Sarkanā māja”

Lība Škrjaba “Maijā”

Mākslinieks V. Irbe dzimis Gulbenes novadā, Beļavā, dzīves līkločos aizklīdis līdz Maskavai un Melnajai jūrai, bet atgriezies un radošo mūžu pavadījis Rīgā. Uzgleznojis vairākus tūkstošu darbu pasteļu tehnikā, profesionāļu vidē joprojām tiek uzskatīts par vienu no latviešu pasteļglezniecības aizsācējiem un lielākajiem meistariem. Noskrandis īpatnis, baskājis, kas par dažiem santīmiem pārdod bildītes – tāds V. Irbe saglabājies tautas kultūras atmiņā. “Ērmīgākais ir jautājums, kāpēc es skrienu basām kājām. Tāpat kā visiem, arī man ir dziņa strādāt kaut ko mājā vai zīmēt. Esmu pārliecināts, ka basām kājām skrienot, darbus padarīšu ārpus mājas ātrāk, un tā varbūt ir mana dzīves laime“, rakstīja par sevi pats mākslinieks.
Konkurss norisinājās 2018. gada vasarā, tajā piedalījās 43 mākslas skolas un vairākas mākslas studijas no Latvijas, Krievijas, Lielbritānijas un Gruzijas. Vērtēšanai tika iesūtīti 254 darbi, kuri būs skatāmi izstādē Gulbenes Kultūras centrā un Gulbenes Mākslas skolā. Darbus trijās vecuma grupās vērtēja profesionāli mākslinieki un mākslas pedagogi no Latvijas un Gruzijas.

 

Konkursa žūrijas komisija :
1. Ilze Kupča – žūrijas komisijas priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte
2. Vita Jurjāne – PIKC Nacionālās mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla mākslas skolas profesionālo mācību priekšmetu metodiskās apvienības vadītāja, gleznošanas un kompozīcijas skolotāja
3. Valda Vorza – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore
4. Ilona Brekte – māksliniece
5. Junona Gošadze – māksliniece (Gruzija)
Konkursa darbu izstāde un laureātu apbalvošana notiks Gulbenes Kultūras centrā
2018. gada 19.oktobrī plkst. 15.00.

Paldies visām audzēknēm par ieguldīto darbu! Paldies skolotājai Andai Sproģei par audzēkņu sagatavošanu konkursam! Lepojamies!