MĀKSLAS PROGRAMMAS ABSOLVENTES AIZSTĀV DIPLOMDARBUS

Šogad Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas programmu "Vizuāli plastiskā māksla" absolvēja četras jaunietes, kas savu profesionalitāti, talantu un radošumu demonstrēja diplomdarbu aizstāvēšanā.
Interesanti, ka visas meitenes savā diplomdarbā bija izvēlējušās jomu, manieri, tehniku, ko iepriekš, mācību procesā nebija apguvušas vai arī mācījušās tikai nedaudz un pastarpināti.

Tā, piemēram, Rūta Ansone savā diplomdarbā "Pilnmēness mežā" veidoja apģērbu kolekciju – trīs batikotas kleitas ar apdruku. Rūta šim darbam iedvesmojusies, ar vecākiem ejot caur mežu pusnaktī pilnmēness gaismā. Pelēkā batika tērpos attēlo koku zarus, bet mēnesgaismas spēli uzbur oranžā apdruka un caurspīdīgs tilla audums.

Katrīna Lavrinoviča, savukārt, savu diplomdarbu "Pieskāriens" veidoja kā trīs zīmējumus. Tie ir salīdzinoši liela formāta zīmējumi, kas veikti ar melno zīmuli, attēlojot Katrīnas rokas, darot ko viņai ļoti svarīgu – proti, spēlējot klavieres, spēlējot ģitāru un, spēlējot basketbolu.

Aiga Andra Dručka darbā "Mirklis laikā" bija izvēlējusies veidot četrus stikla pulksteņus, ko īpaši glazēja un gravēja. Pulkstenis katrs ir unikāls, taču kopē veido saskaņotu māksliniecisku ansambli. Katru pulksteni autore raksturojusi ar īpaši piemeklētu latviešu tautas dziesmu par dabu un procesiem dabā, kas darba jēgu padziļina un vēl vairāk ļauj vizualizēt.

Diāna Ivaškeviča diplomdarbā "Noskaņas" izvēlējusies attēlot divus zīdaiņus diametrāli atšķirīgā emocionālā noskaņojumā. Bērnu sejas pauž prieku un skumjas, arī gleznu foni ar ūdeni nes emocionālos vēstījumus. Šis diplomdarbs veidots gleznošanas tehnikā ar eļļas krāsām.

Vērtēšanas komisija visus darbus novērtēja augstu, veltīja absolventēm atzinīgus vārdus un ieteikumus izaugsmei un attīstībai nākotnē. Diplomdarbus vērtēja visi skolas mākslas programmas pedagogi, kā arī divas mākslinieces no Latvijas Mākslas akadēmijas – stikla māksliniece Baiba Dzenīte un tekstilmāksliniece Elīna Baltace.

Paldies meitenēm un pedagogiem!

Ikviens interesents diplomdarbus var arī apskatīties klātienē Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā.

Foto: I. Bērziņa.