2017. GADA TĒMA – “KOSMOSS”

Tradicionāli, kā jau katru gadu, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas mākslas programmā pēdējā februāra nedēļā tiek rīkots karnevāls. Visā pasaulē šis ir maskošanās laiks, ziemas projām dzīšanas un pavasara sagaidīšanas, un auglības veicināšanas laiks.

Karnevāls mūsu skolā notika 24. februārī. Izvēlētā tēma – Kosmoss. Karnevālam audzēkņi sāk gatavoties vismaz mēnesi iepriekš. 54 Mākslas programmas audzēkņi tiek sadalīti grupās. Katru grupu vada kāds no mākslas skolotājiem, kurš arī izdomā grupas idejas koncepciju, tērpu veidošanas paņēmienus un priekšnesuma scenāriju.

Šogad karnevālam tika pieteiktas četras grupas : “Mazie baltie” – skolotājas Ivetas Bērziņas vadībā, “Mūžīgais sasalums” – skolotājas Antras Gustsones vadībā, “Avataru pasaulē” – Andas Sproģes vadībā un grupa “Nezinītis uz mēness” – Gitas Oses pārraudzībā.

Pirms uzstāšanās, katra grupiņa izlozē savu kārtas numuru, mēģina, sagatavo mūziku un citus skatuves atribūtus.

Kā pirmie šogad uzstājās grupa “Nezinītis uz mēness”, kuru pārstāvēja 5.,6. un 7. mākslas programmas klase. Viņi rādīja nelielu interpretāciju par to, kā Nezinītis nonāk uz mēness un satiek dažādas būtnes, kas viņu tur ārstē. Nezinīša lomā iejutās Rūdis Caune, kas par savu spilgto lomas tēlojumu saņēma arī vairākas simpātiju balvas no žūrijas. Šajā grupā simpātiju balvu nopelnīja arī Artūrs Siliņš par ļoti kosmisko tērpu, un Katrīna Lavrinoviča par interesantu tērpa risinājumu un izpildījumu. Kopumā grupa saņēma diplomus par iegūto nomināciju “Planētu īpatņi”.

Otrie uzstājās “Avataru pasaule”, kuru stāsta ideja bija balstīta leģendā par labo un ļauno cīņu. Priekšnesumā Vivaldi “Pavasaris” un Baha 5.simfonijas pavadījumā tika izrādīta miermīlīgo Avataru un ļauno Robotu cīņa.

Lai sagatavotu Avatara un Robota tēlu, 3. un 4. klases audzēkņiem bija nepieciešams vairāk kā mēnesis. Katram audzēknim uz sejas tika veidota maska no ģipša marles. Tad tā žāvēta un krāsota atbilstoši izvēlētā tēla būtībai. Tika apgleznoti apģērbi, tika veidoti mati un astes un pat ieroči. Šajā grupā audzēkņiem bija ļoti liels un laikietilpīgs ieguldījums tērpa tapšanā. To pamanīja arī žūrija un grupai piešķīra diplomus ar nomināciju “Jaundzimušais apģērba zīmols”. Žūrijas simpātiju balvas saņēma: Enija Zagorska par smalki apgleznoto kleitu, Anna Bērziņa un Kristers Balcers par interesantu tērpa risinājumu.

Nākamie ar sudrabaino priekšnesumu un līgani romantisko mūziku uzstājās 2.klases audzēkņi – “Mūžīgais sasalums”. Stāsts par princesi, kura uz planētas, kur valda mūžīgais sasalums un ledus, atmodina dzīvības elpu. Priekšnesumā valdīja mistiska noskaņa, kurā sudrabainie tērpi atmirdzēja prožektoru gaismā. Grupiņa saņēma žūrijas nomināciju “Performance dzīvībai”. Simpātiju balvu izpelnījās princeses lomas attēlotāja Anne Inovska, kura saņēma Alvja Mačukāna apgleznoto krekliņu.

Pēdējie uzstājās 1.klases audzēkņi “ Mazie baltie”, kuri saņēma nomināciju “Dūmu baltie.” Viņi bija iestudējuši jestru deju, kura norisinājās uz mēness baltu mutuļotu dūmu ieskauti. Tas skatītājiem bija liels pārsteigums, ko mums visiem bija sarūpējusi Iveta Bērziņa. Specbalvu šajā grupā ieguva Linards Fabriks par tēlu – Puisēns ar selfija kātu.

Kopumā visi audzēkņi bija brangi strādājuši un gatavojušies, lai priecētu vecākus, brāļus māsas, žūriju, skolotājus un citus pasākuma apmeklētājus.

Tāpēc, audzēkņiem pateicībā par ieguldīto darbu rezultātu gaidīšanas laikā, viņus izklaidēja “Pārsteiguma karuselis” – Zvaigžņu rūķis un Mikipele.

Visiem audzēkņi saņēma saldumu balvas.

Paldies žūrijai par darbu:  Mūzikas un mākslas skolas direktorei Ivetai Lavrinovičai, Vecumnieku tautas nama mākslinieciskās daļas vadītājai Vitai Vēverei, uzņēmējam Kristapam Sprūdim, jaunajam māksliniekam un mākslas skolas absolventam Alvim Mačukānam.

Paldies skolotājiem par ieguldīto papildus laiku un darbu!

Paldies “Pārsteiguma karuselim!”

Uz tikšanos nākamajā gadā!

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas

direktora vietniece mācību darbā

mākslas programmā

Anda Sproģe