2015. – 2017.GADA IZLAIDUMS

Diplomdarbu aizstāvēšana un izlaidums 2017
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas 17.izlaidums


Pirmajā rindā no kreisās puses: Laura Undīne Šulce (klavierspēle), Rūta Ansone (Mākslas programma), Katrīna Lavrinoviča (Mākslas programma), Eva Ezerniece (kokles spēle), Diāna Ivaškeviča (Mākslas programma), Kārlis Elmers Apsītis (akordeona spēle), Pēteris Vietnieks (trompetes spēle), Aiga Andra Dručka (Mākslas programma), Ketrīna Medne (čella spēle), Alise Išankova (vijoļspēle), Laura Libere (čella spēle) un Gerda Gustsone (klavierspēle).

2017.gadā Mākslas programmu absolvēja 4 audzēknes – Katrīna Lavrinoviča, Aiga Andra Dručka, Rūta Ansone un Diāna Ivaškeviča. Te informācija par diplomdarbu aizstāvēšanu un fotogrāfijas no pasākuma.

Bet fotogalerija ir skaists apliecinājums tam, cik sirsnīgi jaunās mākslinieces svinēja Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas izlaidumu 2017. gada 3. jūnijā.
FOTO: A. Pavārs

« gada 2 »


Diplomdarbu aizstāvēšana un izlaidums 2016

Vecumnieku MMS mākslas programmas audzēkņi diplomdarbus aizstāvēja un ar skolas beigšanas dokumentu rokās apsveicējus sagaidīja 10. jūnijā.

Diplomdarbu aizstāvēšanu atklāja 30V programmas audzēknis Toms Jaunzemis, kurš prezentēja  šaha galdu (vadītāja sk. Ligita Ose). Spēles figūras bija līmētas no stikla plāksnītēm pēc horizontāla un vertikāla principa. Darbs ieturēts minimālisma garā.

Jūlija Djačenko savā diplomdarbā bija izvēlējusies veidot keramikas vāzes, kuru formas izveidi bija iedvesmojuši pļavas ziedi (vadītāja sk. Antra Gustsone). Objektu grupa tika  izgatavota no baltas akmensmasas un vēlāk glazēta.

Roberta Paula Tomsone, savukārt, nobeiguma darbā izmantoja īpašas krāsas (vadītāja sk. Anda Sproģe). Dekoratīvā manierē gleznoti pūķi atstaroja ultravioleto gaismu, tādējādi radot mistisku un noslēpumainu iespaidu.

Dzīvnieku tēlus varēja redzēt arī trīs savstarpēji saistītās Kristera Čepuļa grafikās (vadītāja sk Gita Ose). Puisim grafikas nozare ir tuva, tādēļ viņa melnā pildspalva “pati zināja savu darbu”.

Brīnišķīgu dabasskatu ar akmeņainu jūras krastu Igaunijā gleznojusi Annija Tamane (vadītāja sk. Anda Sproģe). Meitene savā runā minēja, ka novērtē jūras tuvumu. Ar krāsu niansēm bagātais akmeņu gleznojums liecināja par rūpīgu un nopietnu pieeju darbam.

Krista Gargurne drosmīgi  veidojusi savu psiholoģisko pašportretu (vadītāja sk. Iveta Bērziņa). Meitene savā mākslinieciskajā izteiksmē bija iespaidojusies no meksikāņu gleznotājas Frīdas Kalo, kas strādājusi jauktā reālisma un simbolisma stilā. Viņas rakstu darbā varēja  izlasīt pat pašas sacerētas haikas.

Diplomdarbu aizstāvēšanu noslēdza vēl viena 30 V programmas audzēkne Luīze Diena. Jauniete bija ļāvusies izaicinājumam savu iecerēto lielformāta darbu veidot karstās batikas tehnikā (vadītāja sk. Antra Gustsone). Darba procesā nācās iet meklējumu un eksperimentu ceļu, tāpēc viņa izstādīja divus batikas darbus ar koku motīviem. Mākslas darbi noskaņu radīs privātmāju interjerā.

Kā neatkarīgais eksperts savu viedokli pauda arī māksliniece Indra Zālīte. Viņa atzīmēja, ka diplomdarbu izstrādes procesā mācījušies un pieredzi uzkrājuši ne tikai audzēkņi, bet arī viņu pedagogi.

Foto Iveta Bērziņa


Aizstāvēti diplomdarbi un izlaidums 2015

Katru gadu Vizuāli plastiskās mākslas programmas pēdējās klases audzēkņi gatavojās diplomdarba izstrādei. Audzēkņi brīvi izvēlas iedvesmas avotu, pētāmo tēmu, tehniku un materiālu. Vizuāli plastiskās mākslas programmā strādā četri skolotāji, kurus audzēkņi var izvēlēties kā diplomdarba vadītājus. Ja gadījumā skolotājam nav kompetences izvēlētajā tematā, audzēknis drīkst vēl klāt meklēt konsultantu savai tēmai ārpusskolas telpām.

Vienmēr pirms skolēnu rudens brīvlaika audzēkņi iesnieguma veidā raksta tēmu un izvēlas diplomdarba vadītāju. Parasti vispopulārākā ir gleznošanas un zīmēšanas tehnika, jo tās audzēkņiem liekas visvienkāršākās, jo daudzu gadu garumā ir jau apgūtas. Daudzi audzēkņi izvēlas stiklu, jo no tā var izgatavot interesantus interjera priekšmetus – pulksteņus, gaismas ķermeņus, traukus un pat gravētus spoguļus

Interesanti ir tas, ka vienmēr atrodas audzēkņi, kuri diplomdarba izstrādes procesu uztver kā izaicinājumu, un izvēlas gatavot tādas lietas, par kurām  nav ne jausmas, no kura gala sākt. Diplolmdarba vadītāji iesaka vai nu mainīt izvēlēto tematu, vai mainīt tehniku, vai samazināt vai citreiz pat palielināt apjomu.

Lai sagatavotos aizstāvēšanai beidzēju klases audzēkņi strādā pie skiču planšetes, kurā atspoguļojas diplomdarba idejas tapšanas ceļš. Pēta un veic rakstu darbu par izvēlēto stilu un iedvesmas avotu, kā arī dokumentē un analizē darba gaitu. Kā arī veido radoši praktisko darbu, kas sastāda galveno daļu un ir galvenais vērtēšanas objekts. 

2015.gada 4.jūnijā pulksten 13:00 tika atklāta Vizuāli plastiskās mākslas programmas 7.klases audzēkņu diplomdarbu aizstāvēšana.

Šogad savus diplomdarbus aizstāvēja septiņi mākslas skolas audzēkņi. Darbi tika izstrādāti visdažādākajās tehnikās un aptvēra visus mākslas programmas mācību priekšmetus.

Kā pirmais savu diplomdarbu prezentēja Matīss Gertsons. Audzēknis izstrādāja darbu triptiha kompozīcijai ar krāsu zīmuļiem. Kompozīcijas nosaukums “Klusā daba”. Trīs darbus savā starpā vienoja idejiska kompozīcija, kā arī krāsu laukumi un ēnu pārejas. Matīss savos darbos bija atspoguļojis sporta un mūzikas piederumus, kas parādīja zēna intereses un hobijus.

Reinis Burkevics izvēlējās gleznot uz audekla ar akrila krāsām – „Klusā daba kubismā”.  Arī Reiņa darbi bija veidoti kā triptihs. Audzēknis, izstrādājot darbu, daudz pētīja kubisma stilu un tā māksliniekus gan pasaulē, gan Latvijā. Kompozīcijā tika izmantota kolāžas tehnika, kā arī idejiski attēloti Reinim tuvas tēmas – sports, mūzika, laiks, kārtis.

Ričards Pabrūklis izvēlējās izstrādāt darbu priekšmetā gleznošana ar nosaukumu „Futbola zvaigznes”, kas līdzīgi kā Reiņa un Matīsa darbos, kompozīcija tika izstrādāta pēc triptiha principa. Savukārt Ričards savos gleznojumos veidoja slavenu futbolistu portretus ietekmējoties no popārta virziena. Toņus gleznošanai audzēknis izvēlējās atbilstoši futbolistu formastērpu un futbola klubu krāsās.

Sofija Novicka izgatavoja ļoti netradicionālu diplomdarbu – „Kalendārs”. Šāds darbs skolas diplomdarbu vēsturē tika veidots pirmo reizi. Audzēkne kalendāru ilustrēja ar pašas gleznotiem akvareļiem par dzīvnieku tēmu, kas meitenei ir ļoti tuva. Katrs attēls tika papildināts ar Sofjas izdomātu aforismu, kas raksturoja katru gada mēnesi. Kalendāram tika veidots A4 formāta sienas kalendāra tips.

Emīlija Briede izstrādāja dizainu darbam „Stāvlampa”. Lampai ir kuba forma, kas veidota no  gofrētā kartona. To papildina lina auklas un koka statīvs. Lampa  piemērota  interjeram modernās klasikas stilā.

Savukārt Miks Reinis Veismanis pirmo reizi skolas vēsturē veidoja kompozīciju darbam ar nosaukumu „Apgleznota ģitāra”. Audzēknis apgleznoja ģitāru, uz kuras brīvajā laikā pats mācās spēlēt. Uz instrumenta tika attēloti stilizēti Rīgas pilsētas silueti.

Kalvis Jurgelis izstrādāja diplomdarbu priekšmetā stikla dizains ar nosaukumu  „Stikla ēkas kā gaismas objekti” . Audzēknis, darbu veidojot, ietekmējās no  pasaules augstākajiem debeskrāpjiem. Darbs sastāvēja no stikla torņiem, kurus ,ievietojot svecīti, var izmantot kā gaismas objektus interjerā. 

vizuāli plastiskās mākslas programmas vadītāja Anda Sproģe

Pēc diplomdarbu aizstāvēšanas sekoja izlaidums ar katram  diplomdarbam īpaši izvēlētiem mūzikas programmas audzēkņu priekšnesumiem, skolas beigšanas atestātu izsniegšanu, skolotāju, vecāku un skolas personāla sveikšanu, kā arī citiem jaukiem mirkļiem!

« gada 2 »

foto Iveta Bērziņa