MĀKSLA RADA MĀKSLU

1.20161031_150027novebrī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā noslēdzās Rebekas Skolmeisteres izstāde “ Skats tuvāk”, kurā lielformāta darbos tika atklāti dažādi dzīvnieku portreti.
Mūsu skolas Mākslas programmas audzēkņi izmantoja šo Rebekas izstādi kā radošo telpu darbam un radīja jaunus mākslas darbus. Zīmējumi uz krāsaina toņpapīra ar eļļas pasteļiem tapa turpat izstāžu zālē uz grīdas. Topošie mākslinieki iedvesmojās un veidoja savu darbu, vai arī mēģināja kopēt.
Skolotāja Anda Sproģe uzsvēra, ka visi lielie meistari ir mācījušies un kopējuši savus priekštečus, lai apgūtu knifus un dažādas likumsakarības glezniecībā, pētot gleznu tuvplānā.
Parasti audzēkņi ar skolotāju Andu šāda veida nodarbībās strādā Rīgas lielajos muzejos ar vecāko klašu bērniem. Taču šoreiz ar mākslas programmas 1. un 2. klases audzēkņiem darbojās tepat . Tas ir cits smeķis, kad gleznu var aplūkot tuvu, tuvu, redzēt katru otas vilcienu, virzienu un līniju. Galu galā – izbaudīt arī gleznas auru un pat smaržu, aizdomājoties, kā juties mākslinieks un kāpēc ir tapis tieši šāds darbs.

Tas liek audzēkņiem domāt un nonākt pašiem pie veiksmīgām kompozīcijām savos radošajos darbos.
Paldies Rebekai par košajiem darbiem, kas iedvesmoja mūs dažādām idejām!
Pārsteidzoši, ka Rebekas izstāde tika apmeklēta gandrīz katru dienu.

Uz radošu sadarbību arī turpmāk!

Vizuāli plastiskās mākslas programmas
Gleznošanas skolotāja
Anda Sproģe