LEPOJAMIES!

Četras dienas, no 11.līdz 14.februārī Augusta Dombrovska mūzikas skolā notika Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmu “Pūšaminstrumentu spēle” un “Sitaminstrumentu spēle” audzēkņu valsts konkursa fināls, kurā satikās visspēcīgākie jaunie mūziķi no 125 Latvijas mūzikas skolām.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi konkursā uzrādīja ļoti augstus rezultātus un izcilu sniegumu, ko žūrija atzinīgi novērtēja.

Reinis Miklaševičs  jaunākās sitaminstrumentu spēles grupas 15 dalībnieku konkurencē izcīnīja 2. vietu, Marks Adrians Lapa sīvā cīņā starp 21 jauno bundzinieku savā grupā izcīnīja 3.vietu un tāpat 3. vietas diplomu savā grupā saņēma Jānis Kristiāns Saule, kura grupā muzicēja 14 sitaminstrumentu spēles audzēkņi.

Arī pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem izcili rezultāti  – trompetists Aksels Vitkovskis  – Kaktiņš 11 trompetistu konkurencē izcīnīja 3.vietu, bet klarnetistam Kristapam Bračkam starp 18 mūziķiem līdz bronzas diplomam pietrūka mazāk par vienu punktu.

Šis ir izcils rezultāts un Vecumnieki var būt lepni par tādiem sasniegumiem. Valsts konkursā ir liela audzēkņu atlase. 1. kārta ir obligāta visām Latvijas mūzikas skolām, lai izvērtētu vispārējo audzēkņu sagatavotības līmeni. Uz otro, reģionālo kārtu, katra mūzikas skola izvirza audzēkņus, kuri pirmajā kārtā ieguvuši visvairāk punktu. Finālā (3. kārtā) piedalās vislabākie no visiem Latvijas reģioniem!

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča ir gandarīta par audzēkņu rezultātiem: “Jau iekļūšanu finālā mēs vērtējām kā lielu sasniegumu, jo konkurence ir iespaidīga. Turklāt finālā satiekas ne vien novadu un mazo pilsētu skolas, bet arī lielās Rīgas skolas – Jāzepa Mediņa mūzikas skola, Emīla Dārziņa mūzikas skola, kas sagatavo jau profesionālus māksliniekus. Skolotāji, kas sagatavoja audzēkņus – sitaminstrumentu spēles skolotājs Normunds Everts, trompetes spēles skolotājs Aigars Dziļums, klarnetes spēles skolotājs Artis Skuja, kā arī koncertmeistares – Lelde Rasnace un Līga Eglīte – ir izdarījuši milzīgu darbu, tāpat arī audzēkņu vecāki, kas iegulda laiku un naudu, lai bērni varētu muzicēt. Un protams lielu paldies saku pašiem konkursantiem par neatlaidīgo darbu, drosmi, uzdrīkstēšanos un gribasspēku! Ļoti lepojos! “

Sitaminstrumentu spēles skolotājs Normunds Everts konkursam no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas sagatavoja trīs audzēkņus, un visi puiši ieguva godalgas. Skolotājs N. Everts dalās pārdomās: “Vislielākais prieks ir par to, ka izdevās puišiem iedot ko tādu, ko nevar nopirkt par naudu – pašapziņu, spēju uzdrīkstētie un noticēt savai varēšanai. Ar šāda līmeņa konkursiem mēs audzēkņiem iedodam spārnus.”

 

Šobrīd visā Latvijā norisinās arī valsts konkurss profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņiem. Arī Vecumnieku jaunie mākslinieki šobrīd piedzīvo konkursa pirmo kārtu.

Mūzikas un mākslas skolu audzēkņu rezultāti valsts konkursos ir būtisks kritērijs, kas tiek ņemts vērā, piešķirot valsts finansējumu skolu profesionālās ievirzes programmu realizēšanai.