LAINES KAINAIZES GLEZNU IZSTĀDE “TUVĀK FRANCIJAI”

L. Kainaize “Bāka vētrā”

    Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē līdz oktobra beigām apskatāma gleznotājas Laines Kainaizes gleznu izstāde “Tuvāk Francijai”.

L. Kainaize “Karuselis”

Izstādē apskatāmi mākslinieces darbi, kas tapuši gan šogad, gan senāk. Tie ir koši, eļļas krāsām gleznoti, darbi, kas atklāj autores sajūtu par Franciju.

Zīmīgi, ka izstādē eksponētajās gleznās nav atrodami tradicionālie, varbūt nonivelētie priekšstati par Franciju. Gleznas pauž māksliniecei vien zināmus stāstus un sajūtas par Franciju, ko vērotājiem ir interesanti mēģināt saprast.

Laine Kainaize: “ Man patīk dzīvi uzlūkot tuvplānā, visur piedalīties. Tā vienmēr ar kaut ko saista un kaut ko piedāvā.”

Laine Kainaize dzimusi Rīgā, 1953.gadā, gleznotājas Birutas Baumanes un tēlnieka Kārļa Baumaņa ģimenē. Interese par glezniecību mākslinieci pavadījusi jau kopš bērnības. 1980. gadā absolvējusi Valsts Mākslas akadēmiju, bet 2001. gadā ieguvusi maģistra grādu.
Kopš 1982. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Glezno gandrīz vienīgi ar eļļas krāsām, bet ir arī zīmējumi un akvareļi, kā arī grāmatu ilustrācijas.
Darbi izstādīti Latvijā, Lietuvā, Gruzijā, Uzbekistānā, Krievijā, Somijā, Vācijā, Francijā, Anglijā, Indijā, ASV, Ukrainā.

Laines Kainaizes darbi atrodas Latvijas un Krievijas Mākslas fondu kolekcijās, privātkolekcijās Latvijā, Čehijā,  Vācijā, Francijā, Anglijā, ASV.

L. Kainaize “Klods Monē Živernī”