KOKLE 100 GADOS

15.decembra pēcpusdienā Vecumnieku Mūzikas un māksla sapulcēja koklētājus un kokļu draugus. Pasākums “Kokle 100 gados” bija kā muzikāla saruna, jo tajā varēja, ne tikai klausīties kokļu mūziku, bet arī satikt dažādus koklētājus, par kokļu mūzikas tēvu dēvēto komponistu Vilni Salaku, aprunāties. Turklāt kokles skolotāja Kristīne Jeronoviča bija sagatavojusi apjomīgu informatīvo materiālu par kokļu mūzikas attīstību 100 gados.

Koncertā muzicēja koklētāju ansamblis “Skandīne”, kā arī bija iespēja dzirdēt kokli solo izpildījumā dažādās tehnikās, kas ilustrēja skolotājas Kristīnes stāstījumu. Prieks bija klausīties absolventi, koklētāju Ievu Danovsku, kas atskaņoja savā skolas beigšanas eksāmenā spēlēto skaņdarbu  – Viļņa Salaka “Aicinājums”.

Pasākumu ar klātbūtni pagodināja arī cienījamais komponists Vilnis Salaks. Viņa klātbūtne koncertam deva īpašu enerģiju.

Koncerta noslēgumā pavisam savdabīgu kokles spēlēšanas tehniku demonstrēja koklētāja, bijusī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas kokles spēles skolotāja Latvīte Cirse. Viņa spēlēja uz elektriskās kokles, skanējumu papildinot ar dažādiem efektiem.

Koncertsaruna “Kokle 100 gados” tika rīkota skolas iniciatīvas “100 gadu 100 dienās” ietvaros, caur kokles prizmu atskatoties arī uz Latvijas valsts vēsturi.

Paldies skolotājai Kristīnei Jeronovičai un skolas koklētājām par ieguldīto darbu! Īpašs paldies tām meitenītēm, kam šī bija pirmā uzstāšanās! Paldies!