IZSTĀDE “IEKŠĒJĀS PLŪSMAS” MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLAS ZĀLĒ

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē ir iespēja aplūkot gleznotājas Baibas Rēderes gleznas. Tie daudzslāņaini, dziļi, liela formāta abstrakti mākslas darbi.

Pati māksliniece izstādi raksturo kā intuitīvu. „Es nesaku priekšā, ko domāt un just, bet priecājos, ja kādam atraisās fantāzija, vērojot to. Es gleznoju abstrakti. Šis veids man palīdz nepieķerties zināmajam, ieraudzīt neredzamo un visu laiku meklēt“, stāsta māksliniece.
Māksliniecei katrs darbs top pakāpeniski, slāni pa slānim un veido tādu kā caurspīdīgu dzīves auduma līdzību.

„Mana mākslas valoda ļauj skatītājam ienirt daudzslāņainā tēlu un sajūtu pasaulē, piedzīvojot pašam savu iekšēju ceļojumu. Pilnīgi visas manas gleznas ir par iekšējiem ceļojumiem, pat ja tās atgādina abstraktas ainavas vai zemes satelīta uzņēmumus“.

Gleznotājai kā izteiksmes līdzekļus patīk lietot vieglu ekspresiju, simbolus vai zīmes , kas  norāda uz kādu kustību, plūsmu, procesu.  „Tie ir apļi un spirāles, un labirints, kas raksturo dzīves meklējumus. Virzība uz centru, sacentrēšanās vienā punktā ir kā vilkme uz neizpētītu, bet skaistu iekšēju dziļumu  cilvēkā“, tā savas gleznas raksturo autore.

 

<<Baiba Rēdere: „Man patīk lieli formāti. Nepabeigtība…„

<<Juris Rubenis: „Bezgalība vienmēr izskatās nepabeigta…“

Baiba Rēdere ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā K. Zariņa un A. Naumova vizuālās mākslas glezniecības meistardabnīcā. Kopš 2005. gada regulāri rīko personālizstādes.

 

Baiba Rēdere strādā eļļas un autortehnikā uz audekla.

Izstāde „Iekšējās plūsmas“ Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā apskatāma līdz 20. jūnijam.