IZSKAN PIANISTES DIĀNAS ZANDBERGAS KONCERTS UN MEISTARKLASES

Pianiste D. Zanberga ar komponistu I. Zemzari

Zaļajā ceturtdienā – 29.martā – Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā pulcējās klavierspēles pedagogi no Vecumniekiem, Rīgas, Bauskas, Ķekavas, Jelgavas, Auces, pat no Ērgļiem, lai piedalītos profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursos, ko vadīja Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas docētāja un Ķekavas mūzikas skolas skolotāja Dr. art. Diāna Zandberga.

Diena iesākās ar brīnišķīgu D. Zandbergas koncertu “Ideāla meklējumos”, kurā skanēja Franča Šūberta un latviešu komponistu klaviermūzika. Uz koncertu bija ieradies arī komponists Imants Zemzaris un ar prieku noklausījās savu skaņdarbu “Mēnesnīcā” D. Zandbergas izpildījumā.

Pēc koncerta D. Zandberga bija sagatavojusi apjomīgu, piemēros balstītu koncertlekciju “Romantisms un tā izpausme latviešu klaviermūzikā”, ko vēlāk papildināja darbs meistarklasēs ar klavierspēles audzēkņiem no Ķekavas un Vecumnieku mūzikas skolām.

Meistarklašu organizēšana klavierspēles pedagogiem Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā kļuvusi par tradīciju. Šī ir jau otrā reize, kad Vecumniekos klavierspēles pedagogus no daudzām Latvijas mūzikas skolām izglīto un iedvesmo Diāna Zandberga, taču pirms vairākiem gadiem Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolai bijusi ilga un veiksmīga sadarbība meistarklašu organizēšanā ar mūžībā aizgājušo slaveno latviešu pianistu, koncertmeistaru un ilggadējo Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoru Valdi Haraldu Janci (1934 – 2014).

Paldies Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Līgas Opincānes audzēknēm, jaunajām pianistēm – Čelsijai Larionovai un Annijai Kuzmai par darbu meistarklasēs!

D. Zanberga meistarklasē ar 3.klavierspēles klases audzēkni Čelsiju Larionovu

Meistarklase ar 8.klavierspēles klases audzēkni Anniju Kuzmu