Ar prieku ziņojam, ka Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā atklāta izcilās gleznotājas Īras Rozentāles gleznu izstāde “Nepabeigtā simfonija”.
Pati gleznotāja par šo izstādi saka: “Divtūktoš astoņpadsmitā gada astoņpadsmitais novembris. Šis datums, pirms ķerties pie spalvas, mani rosināja aizdomāties par tām mūsu ģeniālajām personībām, kuras ar savu piemēru ir mani iedvesmojušas nepazaudēt garīgo dominanti. Boriss Bērziņš, Pēteris Martinsons, Rita Valnere, Ojārs Vācietis, Pēteris Vasks. Pirmos trīs man ir laimējies pazīt personīgi… Viņi visi ir ideālisti, mūžīgo vērtību radītāji. Un pēdējā no viņiem- Pētera Vaska- jaundarbs “Koncerts obojai un orķestrim” nesen izskanēja LNSO sezonas atklāšanas koncertā. Darbs un nu jau ari mana solo izstāde ir veltīts Latvijas valsts simtgadei. Tā ir sakritis, ka skaņraža, par kuru jau manu studiju gados klīda leģendas kā par pasaules visatzītāko latviešu komponistu, jaunākais skaņdarbs ir viņam visgaišākais, faktūrā vieglākais, un arī mans jūlijā gleznotais diptihs “Bauskas simfonija” pēkšņi padevās man līdz šim neraksturīgi akvareliski faktūrēts. Un 5.oktobrī pati dzirdēju šo Vaska darbu, kuram esmu uzgleznojusi savu vizuālo interpretāciju krāsās un neuzbāzīgās faktūrās. Šīs trīs gleznas un vēl divi audekli šajā izstādē Vecumniekos tiek eksponēti pirmo reizi. Ekspozīcijā ir iekļauts arī gleznu cikls, kas radīts Olivjē Mesiāna grandiozās simfonijas “Turangalila” iespaidā.
Šī izstāde ir reāls apstiprinājums manam uzskatam, ka abstrakto glezniecību var salīdzināt ar simfonisko mūziku. Lai gleznotu abstrakti, vispirms jāapgūst zīmētprasme, jāprot uzgleznot kluso dabu, portretu, aktu, ainavu…Vārdu sakot, tas ir tā pat kā mūzikā.”
Aicinām izmantot iespēju un aplūkot Īras Rozentāles visjaunākās gleznas.
Īra Rozentāle ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, studējot doktorantūrā, apceļo Eiropas mākslas metropoles, rīko izstādes Latvijā un pasaulē. Īras Rozentāles darbi atrodami muzeju, galeriju un privātajās kolekcijās. Māksliniece konsekventi pievērsusies abstraktajai mākslai un dēvēta par abstraktās formas meistari ar izkoptu krāsas un faktūras valodu.
Izstāde apskatāma līdz 2019.gada 8. janvārim.