DIPLOMI UN ATZINĪBAS MĀKSLAS KONKURSĀ

Jau trešo gadu Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas mākslas programmas audzēkņi uzsāk jauno mācību gadu ar dalību Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vizuālās mākslas  konkursā “Skani, mana tēvu zeme!”, ko šogad jau 4.gadu rīkoja Ilūkstes Mūzikas un mākslas skola.

Šogad konkurss veltīts Latvijas simtgadei un Latvijas nacionālajai bagātībai – Latvijas mežiem.

Audzēkņus konkursam gatavoja skolotāja Anda Sproģe. Gleznošanas stundās  audzēkņi apguva ainavas žanru, tā veidošanas un komponēšanas principus. Daudz tika pētīts, kā dabu un mežus atspoguļo latviešu un pasaules mākslinieki.

Šoreiz ainavas žanra atklāšanai dažādos gadalaikos tika izvēlēta eļļas pasteļu tehnika uz tonēta papīra. Audzēkņi darbos attēloja gan pavasara, gan vasaras, gan ziemas un rudens ainavas.

Konkurss norisinājās trīs vecuma grupās. Kopumā no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas tika iesūtīti 12 labākie darbi. Liels prieks. ka mūsu audzēkņu darbus žūrija šogad novērtējusi īpaši augstu – no divpadsmit iesūtītajiem darbiem četri autori saņēmuši godalgotas vietas, bet septiņi – žūrijas Atzinības.

Apsveicam audzēkņus!

Vidējā vecuma grupā (11 – 13 gadi):

Vecākā grupā (14 – 16 gadi):