CITĀDI SVĒTKI

Ir noslēdzies viens posms, kuru mēs dēvēsim par “citādiem svētkiem”. Šis patiešām bija apjukuma, neskaidrības, noguruma, taču arī pārsteigumu un prieka pilns posms.

2020. gadā Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Skandīne” gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Nedēļu pirms skates mūs visus apturēja pandēmija. “Skandīne” bija gatava. Meitenēm tik ļoti patika repertuārs, it sevišķi R.Tiguļa “Raksts” un skates izvēles skaņdarbs – V.Rudušas “Gulēja saulīte ābeļu dārzā”. Tāpēc “Skandīne” ne brīdi nešaubījās, ka savu svētku video sveicienu veidos tieši ar fragmentu no “Gulēja saulīte”.
 

Šajos svētkos mūsu koklētājām bija paredzēts piedalīties divos koncertos – koklētāju koncertā “Es varēju lielīties”, kura norise bija iecerēta VEF kultūras pilī, un Tautas mūzikas koncertā “Līdz pašām debesīm” KMMC “Hanzas peronā”. Neskatoties uz šaubām un neziņu par to, vai vajag piedalīties šo koncertu e – koncepcijā, tomēr beigās pieņēmām izaicinājumu un piedalījāmies. Jā, lielo svētku kopības, mēģinājumu un “tusiņu” sajūtu neguvām, tomēr esam gandarīti, ka piedalījāmies. Jo šī patiešām bija citāda pieredze, citāda gatavošanās, citāda spēlēšana un citāda kopā būšana. Vai tiešām šie nebija svētki? Šie arī bija svētki, tikai citādi (visa pasaule ir kļuvusi citāda). Esam priecīgas, ka varējām redzēt un pašas piedalīties filmēšanas procesā, jo “Svētki ir tur, kur esam mēs!”

Ansambļa “Skandīne”vadītāja Kristīne Jeronoviča