“BRASS.EDU” MŪZIĶI IZGLĪTO METĀLPŪŠAMINSTRUMENTU SPĒLES AUDZĒKŅUS

Lai ieskandinātu Latvijas valsts simtgadi un izglītotu metālpūšaminstrumentu spēles jauno paaudzi, kvintets “BRASS.EDU” ar koncertu un meistarklašu ciklu “BRASSERIE” viesojas vairākās Latvijas mūzikas skolās un kultūras centros. 26. martā šo iespēju – satikt izcilus metālpūšaminstrumentu spēles profesionāļus- baudīja arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

Meistarklasēs, ko vadīja  kvinteta “BRASS.EDU” mūziķi  – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Pūšaminstrumentu un Sitaminstrumentu katedras docētājs doc. Jānis Porietis (trompete), Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķis un JVLMA absolvents Edgaras Švembergs (trompete) un JVLMA asoc.prof. Jānis Retenajs (tuba), zināšanas smēlās un dažādus instrumenta spēles knifus apguva audzēkņi no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas, kā arī no Bauskas Mūzikas skolas.
Meistarklasēs piedalījās arī pārējie kvinteta mūziķi – LVLMA lektors Uldis Zilberts (trombons), JVLMA maģistrants un orķestra “Rīga” mūziķis Kārlis Rērihs (mežrags), kā arī sitaminstrumentālists, orķestra RĪGA sitaminstrumentu grupas koncertmeistars un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas pedagogs Normunds Everts.

Pēc meistarklasēm mūziķi skolas audzēkņus un Vecumnieku ļaudis ielūdza uz koncertu, kurā skanēja gan klasiskā mūzika, gan dažādi pazīstami džeza un populārās mūzikas skaņdarbu aranžējumi brass kvintetam. Arī šis koncerts bija daļa no apvienības “BRASS.EDU” izglītības programmas – gan izklaidējošs, gan izglītojošs.

Meistarklases un koncerts ir viens no Latvijas Valsts simtgades programmas pasākumiem, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas Brass asociācija.

Paldies mūziķiem par mūzikas skolas audzēkņu izglītošanu un iedvesmošanu jauniem muzikāliem sasniegumiem!

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas komunikācijas speciāliste
Zane Onkele (29556280)