ATKLĀJAM IEVAS MUZIKANTES IZSTĀDI “LATVIJA- GADALAIKI”

 

Visskaistākais gadalaiks ir mīlestība…

“Vēl nekad, ieejot Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē, pretī nav virmojis tik milzīgs, fiziski sajūtams mīļums”, tā par gleznotājas Ievas Muzikantes izstādi “Latvija – gadalaiki” saka skolas direktore Iveta Lavrinoviča.
2.septembrī, uzsākot jauno mācību gadu, izstāde tiek atklāta un ir pieejama aplūkošanai ikvienam interesentam.

Gleznu cikls “’Latvija- gadalaiki”’ ir Ievas Muzikantes veltījums Latvijai. Gleznu sērijā ir skatāmi lielformāta portreti ar vienojošu elementu – saulesbrillēm, kurās redzamas Latvijas ainavas. Attēlotie personāži ir māksliniecei tuvi un svarīgi cilvēki, ģimene – drošivien tāpēc iekodētā mīlestība ir tik nolasāma, nepārprotama.
Portretos  attēloti dažāda vecuma cilvēki, no mazuļa līdz sirmgalvim cienījamā vecumā. Latvijas ainavas, kuras atspoguļojas briļļu stiklos, asociējas ar cilvēka mūžu: bērnība asociējas ar pavasari, jaunība ar vasaras briedumu, pusmūžam – krāšņs rudens, bet vecumam – ziema.

 Par saviem darbiem gleznotāja Ieva Muzikante stāsta: ”Sākotnējā iecere bija uzgleznot Latviju tā, lai visi to pamana, cik Latvijas daba ir krāšņa, daudzveidīga un skaista. Bet tā kā es dzīvoju laikā, kad neatkarības un miera apstākļos Latvijas ekonomisko bēgļu straumēs uz ārvalstīm mēs katru dienu zaudējam jaunus un jaunus cilvēkus, laikā, kad izbrauc un pamet Latviju labākas dzīves meklējumos veselas ģimenes un ciemi. Lauki aizaug ar zāli un krūmiem mēmi klusējot… Kāpēc es vēl esmu te? Tāpēc, ka šeit ir mani mīļie, mana ģimene, mani draugi, mana dzimtene un tauta. Tāpēc, ka es viņus mīlu.

Bet kā attēlot mīlestību? Zinātnieki ir pētījuši iemīlējušos cilvēkus un konstatēts, ka 80% no kopā pavadītā laika viņi lūkojas viens otrā. Tātad, tas ko tu mīli ir tavās acīs. Bet kā lai ieglezno Latvijas ainavu tik mazā laukumā kā acu zīlīte? Mūsdienu izgudrojums saulesbrilles ar atstarojošiem stikliem ir risinājums skatiena notveršanai. Briļļu atspulgā visiem portretiem ir Latvijas ainavas. Latvija ir tā, ko viņi mīl un uz kuru ir vērsts viņu skatiens.”

Ieva Muzikante 1990. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu tēlniecībā , bet 2013. gadā absolvējusi profesora Alekseja Naumova un profesora Kaspara Zariņa meistardarbnīcu ar maģistra grādu glezniecībā. Studijas turpinājusi LMA doktorantūrā 2013.-2018.g. Kopš 1988.gada strādā par pasniedzēju Baldones mākslas skolā. Ieva Muzikante ir Latvijas Mākslinieku Savienības un Latvijas Tēlnieku centra biedre, aktīvi iesaistās dažādos mākslas projektos.

Izstāde “Latviju – gadalaiki” Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē skatāma līdz pirmā semestra beigām.