AR KONCERTU UN ABSOLVENTU SALIDOJUMU AIZVADĀM SKOLAS 20. DZIMŠANAS DIENU

dsc_0484Koncerts “20 gadi stāstos” bija sapulcinājis visu Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas saimi, daudzus absolventus, tuvāku un tālāku mūzikas skolu vadītājus, radus, draugus un visus, kam Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas 20. dzimšanas diena ir nozīmīgs notikums.

Bieži ir tā, ka svētku izdošanās ir atkarīga no gatavošanās. Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs savas 20. jubilejas svinībām sāka gatavoties kopš pavasara. Martā aizsākām publikāciju ciklu novada avīzē “10 stāsti par Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu”, un ar to mūsu svētku gaidīšana sākās.

Koncertā “20 gadi stāstos” maksimāli koncentrētā veidā vēlējāmies izstāstīt visu, kas mums būtisks, visu, kas šo 20 gadu laikā sakrājies, visu, kas nevar palikt neizstāstīts. Tāpēc arī koncertu sadalījām stāstos. Kā pirmais izskanēja stāsts par dziedāšanu, kad uz skatuves kāpa viss skolas pedagogu kolektīvs – gan mūziķi, gan mākslinieki, lai visi kopā nodziedātu Imanta Kalniņa “Dziesmu svētkos”. “Uzdrīkstēšanās un neprāta stāsts” bija veltīts skolas dibināšanas laikam, pašiem pirmsākumiem, kad lielā neziņā, bet apņēmības pilni sāka strādāt pirmie pedagogi. “Mājas stāsts” saveda kopā mūziķus un māksliniekus, jo tā mums ir liela privilēģija, ka visi varam būt zem viena jumta. “Tradīciju stāstā” dalījāmies ar 20 gadu laikā iedibinātajām tradīcijām, kas gadu no gada nostiprinās, atkārtojas, turpinās. Gan kā lieli un nozīmīgi pasākumi, notikumi, gan arī kā mazas un ikdienišķas lietas, ko citi nejūt, bet kas ir starp mums pašiem. Draiskumu un vieglumu koncertā ienesa “Joku stāsts”, bet “Videostāstā” pie skolotājiem un visiem klātesošajiem atceļoja sveicieni no absolventiem, kas dzīvo ārpus Latvijas un nevar būt fiziski klātesoši. “Dvēseles stāstā” mēs runājām par pašu būtiskāko. Par to, ka mūzika un māksla ļauj dvēselei pakāpties virs zemes, tā baro dvēseli, dziedina. Bet “Misijas stāsts” bija stāsts par skolotājiem. Par viņu darbu, kas nav tikai iemācīt obligāto skolas mācību programmu. Skolotāju misija ir degt un dalīties, iedvesmot, iedrošināt, dot spēku un pārliecību, pašpaļāvību.

Muzikālos priekšnesumus ar lielu rūpību bija gatavojuši skolas pedagogi, esošie audzēkņi un absolventi. Uz skatuves kāpa arī koklētāju ansamblis “Skandīne”, koris “Via Stella” un 1.-8. klašu apvienotais vijolnieku ansamblis.

Paldies visiem, kas bijāt kopā ar mums – klātesoši vai domās. Katrs jūsu vēlējums un apsveikums silda sirdi un dod sparu jauniem izaicinājumiem un sasniegumiem. Skolas telpas ir piepildītas ar ziedu smaržu, dāvanu papīri izčaukstināti. Goda vietā nolikta Vecumnieku novada Domes dāvana – skolas vimpelis/karogs.

Īpašs paldies visiem absolventiem, kas sabrauca no malu malām, lai satiktu viens otru un savus skolotājus. Dejas, dziesmas un atmiņu stāsti nerima vēl ilgi…

Dzimšanas dienai par godu izskanējuši jau trīs koncerti: novembra nogalē skolas pedagogu koncerts, decembra sākumā simfoniskā orķestra “Draugi” koncerts “Partitūras stāsts”, bet pavisam tikko – apsveikumu koncerts. Vēl viens muzikālais notikums priekšā –  25. decembrī pulksten 16.00 Rundāles pils Baltajā zālē uz koncertu  “Baltas domas baltā naktī” aicina koris “Via stella”, kas arī šogad atzīmē savu 20. dzimšanas dienu.
FOTO: ŽANNA  ZĀLĪTE