APSVEICAM LAUREĀTUS VALSTS MĒROGA AKVAREĻU DARBU KONKURSĀ!

Ir noslēdzies akvareļgleznojumu konkurss “Akvarelis. Māksliniekam Jānim Breketem – 100”, kurā audzēkņi iedvesmojās no virtuozā akvareļu glezniecības meistara Jāņa Brektes.

Mākslinieks Jānis Brekte (1920-1985) bērnības gadus pavadījis Gulbenes novada Lizuma pagastā, kur joprojām mīt mākslinieka ģimene – meita, krāšņo ziedu gleznotāja Ilona Brekte ar vīru, un bieži viesi ir jaunākā mākslinieku paaudze – Patricija un Kristians.

Latvijas mākslas vēsturē Jānis Brekte ir pazīstams ar akvareļa tehnikā gleznotiem Vecrīgas skatiem, kuros parādās motīvi no Skārņu, Aldaru un citām ielām, gan mazāk zināmi, īpašas noskaņas pārpilni vecpilsētas nostūri. Nozīmīga tēma māksliniekam bija industriālās ainavas – ostas, kuģi, sliežu ceļi, ceļamkrāni un jaunceltnes. Gleznotas  ir gan Baltijas jūras ostas Rīga, Tallina, Liepāja, Klaipēda, gan Tālie Austrumi – Vladivostoka, Kuriļu salas, Sahalīna.     Krāsu spožumā atmirdz saules gaismas pārpilnība ceļojumu iespaidos Krimā, Jaltā, Gurzufā, Bahčisarajā un citur. Līdzās dažādajiem pilsētu attēlojumiem mākslinieku ir interesējusi arī daba – daudz gleznotas klusās dabas un lauku ainavas ar upēm, ezeriem, jūras krastu, pakalniem, mežiem.

    Konkurss norisinājās 2020. gadā, kad svinējām mākslinieka Jāņa Brektes simtgadi. Gan konkursa norisi, gan mākslinieka jubilejas svinības ietekmēja ārkārtas situācija un Covid-19 infekcijas ierobežošanas pasākumi, tomēr  konkursā piedalījās 44 Latvijas mākslas skolas, vispārizglītojošās skolas un mākslas studijas. Vērtēšanai tika iesūtīti 263 darbi, kuri bija skatāmi virtuālā izstādē FB Gulbenes Mākslas skolas lapā.

No Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas tēmā “Lauku ainava” 10 – 12 gadu vecuma grupā tika iesūtīti 8 darbi, kas tapuši Andas Sproģes vadībā, gleznojot vēl klātienē.

Apsveicam laureātus!

Marta Roga “Ziemas vakars” – I vieta un iegūta Brektes ģimenes balva.

Toms Logins “Rapšu laukā” – III vieta.

Madara Liepiņa “Ainava ar sivēnu” – žūrijas atzinība. 

Konkursa žūrijas sastāvā :

1.Sandra Dikmane – žūrijas komisijas priekšsēdētāja, Gulbenes Mākslas skolas direktore

2.Valda Vorza – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore

3.Ilona Brekte – māksliniece, mākslinieka Jāņa Brektes meita.

I vieta – Marta Roga “Ziemas vakars”

III vieta – Toms Logins “Rapšu laukā”

Žūrijas atzinība – Madara Liepiņa “Ainava ar sivēnu”