ABSOLŪTIE UZVARĒTĀJI KONKURSĀ – VECUMNIEKU MĀKSLINIEKI

Autors: Aivars Adrians Smilškalns, 2.grupa – I vieta

Trīs I vietas, divas II vietas un viena III vieta – tāds ir apbalvojumu birums mūsu audzēkņiem, kas vakar piedalījās Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas rīkotā konkursa “Stīgi, radi Bolderājā” fināla kārtā.  Konkursa finālu bija paredzēts rīkot klātienē, taču, mainoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, konkurss notika attālināti, tiešsaistē un ierobežotā laikā.

Šis bija savdabīgs konkurss, jo mākslas darbi pēc noteiktiem kritērijiem bija jārada, iedvesmojoties no komponista Jēkaba Nīmaņa mūzikas. Jēkabs Nīmanis arī pats bija žūrijā un vērtēja katra dalībnieka sniegumu.

Pirmajā konkursa kārtā kopumā tika iesniegti gandrīz 100 mākslas darbi no dažādām Latvijas Mākslas skolām, no kuriem žūrija 18 darbus izvirzīja Finālam. Interesanti, ka no 18 labāko darbu autoriem astoņi bija Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

Fināla dienā konkursam pieslēdzās 16 jaunie mākslinieki, kas trīs dažādās vecuma grupās radoši sacentās.

Astoņi Vecumnieku mākslinieki pārstāvēja visas trīs vecuma grupas un katrā no tām ieguva augstāko novērtējumu.

Fināla darbi tapa, iedvesmojoties no Jēkaba Nīmaņa dziesmas “Tulpītes”.

Finālistus vērtēja žūrija trīs mākslinieku sastāvā: komponists Jēkabs Nīmanis, gleznotāja Helga Jaksone un gleznotāja Agnija Ģērmane.

Vecumnieku māksliniekus konkursam pieteica un iedvesmoja mākslas skolotāja Anda Sproģe: “Esmu ļoti iepriecināta par savu audzēkņu sniegumu un rezultātiem konkursā! Domāju, ka šīm iegūtajām vietām ir liels svars. Tie nav daudzas stundas vai pat dienām ilgi radīti darbi, kur skolotājam ir iespēja palīdzēt, kur darbus var noslīpēt un uzlabot un tad nosūtīt pa pastu žūrijai vērtēšanai. Radīt mākslu ierobežotā laikā ir ļoti grūti. Paldies visiem, kas ļāvās šim piedzīvojumam!”

Apsveicam māksliniekus un viņu skolotāju Andu!

Toms Logins (I grupa) – I vieta;

Sofija Dukāte (I grupa) – II vieta;

Rute Otomere (I grupa) – III vieta;

Elizabete Plūme (I grupa) – IV vieta;

Patriks Kalitjuks (I grupa) – V vieta;

Aivars Adrians Smilškalns (II grupa) – I vieta;

Enija Zagorska (II grupa) – II vieta;

Agnes Banga (III grupa) – I vieta.