MĀKSLINIEKI EKSKURSIJĀ LATGALĒ

Noslēdzot mācību gadu mākslas programmā, visiem mākslas programmas audzēkņiem un skolotājiem ir tradīcija doties kopīgā ar mākslu saistītā ekskursijā. Tās laikā  tiek pasniegtas arī liecības.

Šogad mūsu ceļš 13. jūnijā veda uz Latgales pusi. Paviesojāmies Līvanos Mūsdienu mākslas galerijā Sandras Strēles izstādē “Gatavojoties ziemai”. Mākslinieces lielformāta instalācijas pievēršas mūsdienu cilvēkam joprojām ļoti raksturīgajai vēlmei veidot krājumus, kaut ko kolekcionēt, neizsverot šo lietu turpmāko derīgumu nākotnē.

Galerijā mūs laipni uzņēma, te audzēkņi piedalījās arī radošā darbnīcā. Bērni un jaunieši iedvesmojās no izstādē redzamā un uz vietas radīja savus, ļoti skaistus, idejiskus zīmējumus.

Tālāk turpat Līvānos apmeklējām Līvānu stikla muzeju, kurš tagad atrodas Latgales mākslas un amatniecības centrā. Mūs sagaidīja laipna gide, kas izrādīja un izstāstīja gan par stikla ražošanas vēsturi Līvānos, gan amatniecības vēsturi. Šajā vietā bija aplūkojama arī Rēzeknes mākslas vidusskolas diplomdarbu izstāde, kas kalpos kā iedvesmas avots mākslas skolas audzēkņiem.

Tālāk devāmies uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kur audzēkņus gaidīja darbs grafikas darbnīcās un plašo izstāžu zāļu apmeklējums gida vadībā. Audzēkņi bija ļoti ieinteresēti, ar prieku visur piedalījās un diskutēja ar gidiem par mākslas jautājumiem.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstādēs tiek eksponēti pazīstamu Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbi dažādos mākslas medijos – glezniecībā, grafikā, tekstilā, keramikā, fotogrāfijā u.c. Ik gadu Rotko centrā tiek atklātas piecas izstāžu sezonas, rādot labākos reģiona, Latvijas un ārvalstu mākslas projektus.

To visu arī mēs tur iepazinām un baudījām.
Uzlādējušies, saguruši un laimīgi devāmies mājup!
Lai visiem priecīga un idejām bagāta vasara!
Uz tikšanos jaunajā mācību gadā septembrī!

Anda Sproģe,  Mākslas programmas vadītāja
Foto: A. Sproģe