“DRAUGI” MUZICĒ SENĀS UGUNS NAKTĪ ENGURĒ

25.augustā Baltijas jūras krastā tika atzīmēta Senās uguns nakts. Latvijā dažādi kultūras notikumi vienoja ļaudis daudzviet jūras piekrastē –  Ventspils novada Vārvē, Saulkrastos, Salacgrīvas novada Ainažos, Rojā, Engurē un Rīgā Vakarbuļlos.

Baldones un Vecumnieku apvienotā jauniešu simfoniskā orķestra “Draugi” uzstāšanās bija galvenais Senās uguns nakts notikums Engurē. Orķestris sniedza koncertu jūras krastā, atskaņojot daudziem zināmas un populāras melodijas, latviešu un pasaules kino mūziku. Publiku ļoti aizkustināja Imanta Kalniņa “Pūt, vējiņi”. Jūras šalkoņa un ugunskuru sprakšķi koncertam piešķīra teiksmainu un saviļņojošu noskaņu.

Šogad īpašs notikums bija komponista Jēkaba Nīmaņa ar Ingas Gailes vārdiem radītā jaundarba “Līdz man nāc!” pirmatskaņojums, ko vienlaicīgi vairākās vietās Baltijas jūras krastā atskaņoja jauniešu simfoniskie orķestri. “Draugu” priekšnesumu papildināja solista Adriana Kukuvasa dziedājums.

Paldies orķestrantiem, diriģentei Solvitai Lokai un visiem pedagogiem  par neaizmirstamajām emocijām un lielo darbu vasarā, kas ieguldīts, lai sagatavotu koncertu!

FOTO: ADRIANS PAVĀRS