2018. GADA 18. IZLAIDUMS

2018.gada izlaidums:
1.rinda no kreisās: Annija Kuzma (klavierspēle), Aiga Andra Dručka (vijoles spēle), Unda Rušmane (vizuāli plastiskā māksla), Beāte Vitkovska – Kaktiņa (vijoles spēle), Linda Eriņa (čella spēle), Anna Jaunzeme (klavierspēle), Egija Saule (saksofona spēle), Anastasija Paula (flautas spēle).
2. rinda no kreisās:
Rihards Gabužs (trompetes spēle), Dāvis Lukša (akordeona spēle), Dāgs Neliuss (trompetes spēle), Niks Vucāns (sitaminstrumentu spēle), Reinis Diena (sitaminstrumentu spēle), Matīss Diena (saksofona spēle), Aigars Šabanovičs (akordeona spēle), Rūdis Caune (vizuāli plastiskā māksla).

Šogad Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu absolvēja 16 jaunieši – 14 mūziķi un divi mākslinieki.

“…un tad tu nostājies savas brīvības viducī un tev priekšā ir krustceles – iesi pa labi, zirgu pazaudēsi, iesi pa kreisi, draugu pazaudēsi, iesi taisni, pats pazudīsi… Kurp tu dosies? Kur ir izeja? Tev jāiet tur, kur neviens vēl nav gājis”, šos Ingas Ābeles vārdus skolas direktore veltīja radošajiem jauniešiem, no kuriem daudzi šajā izlaidumā saņēma savu pirmo izglītības dokumentu. Vairāki absolventi arī atrodas izvēļu krustcelēs – vai turpināt iesākto mūzikas un mākslas ceļu, vai meklēt ko jaunu, taču Mūzikas un mākslas skolas līdzi dotā “ceļasoma” ar visu to, ko pedagogi un paši jaunieši gadu gadiem piepildījuši, būs noderīga un vērtīga ceļamaize ikvienam.

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas programmu Vizuāli plastiskā māksla šogad absolvēja divi audzēkņi – Unda Rušmane un Rūdis Caune.

Undas diplomdarbs “Mantojums” ir eļļas glezniecībā veidots diptihs. Diplomdarba vadītāja  – Anda Sproģe, recenzente – Gita Ose. Audzēknes gleznās attēlota viņas dzimtas māja  – melnbaltā krāsu gammā ziemas gadalaikā un dzeltenā kolorītā risināta ainava rudenī. Undas diplomdarbam jūtama emocionālā noskaņa, kas simbolizē viņas vectēva sapni par dzimtas mājām.

Rūdis par savu diplomdarba vadītāju izvēlējās skolotāju Gitu Osei. Jaunietis veidoja funkcionālo dizainu – trīs līdzsvara dēļus. Tie tika apgleznoti abstrakcionisma stilā, balstoties Rūda rakstura īpašībās, kuras simbolizēja it kā nejauši uzvilktas līnijas.  Rūda diplomdarba nosaukums ir “Līdzsvars”. Rūdis iedvesmojies no gleznotāja I. Heinrihsona mākslas.   (Foto no diplomdarbu aizstāvēšanas – šeit)

Izlaidums tradicionāli sākās ar absolventu koncertu, kas izskanēja ļoti krāsaini, emocionāli un daudzveidīgi – kā jau paši audzēkņi. Pēc koncerta jaunieši saņēma savus izglītību apliecinošos dokumentus – apliecību par profesionālās ievirzes izglītības iegūšanu Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā.

Ja audzēkņu sveiciens vecākiem izskanēja ļoti emocionāli un aizkustinoši, izpildot absolventes Beātes Vitkovskas – Kaktiņas sacerētu dziesmu, tad vecāku sveiciens bērniem, dārdēja pa visu skolu, jo mammas, akcentējot valsts simtgadi, bija pārtapušas par suitu sievām un savu dziedājumu izpildīja suitu manierē – apdziedot pedagogus, ikdienas veiksmes un grūtības, slavējot bērnus.

Arī absolventu izspēlētās ainas, attēlojot un uz zobu pavelkot pedagogus, jau kļuvušas par tradīciju. Šis gads nebija izņēmums – jaunieši klātesošajiem lika smieties daudz un ilgi!

Paldies absolventiem, viņu ģimenēm un pedagogiem par svētku sajūtu un sirsnīgo atmosfēru izlaidumā!

Artūra Zuikas fotogrāfijas no izlaiduma:

« gada 3 »