11/29/17

“MĀLA PĀRVĒRTĪBAS” MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLAS ZĀLĒ

Vēl tikai dažas dienas skatāma mākslinieka/keramiķa Leonīda Kupča māla trauku izstāde “Māla pārvērtības”. Tie ir vairāk nekā 50 dažādu trauku – glazēti ar košām glazūrām, apgleznoti. Podi, krūzes, servīzes, terīne melleņu klimpām, toveris maizes glabāšanai, mākslinieka “acuraugs” lepnā “Grieķiete”, milzu grīdas vāzes.
Te fotogrāfijas no izstādes atklāšanas pasākuma 23. novembrī.

FOTO: Katrīna Lavrinoviča  

11/22/17

ORĶESTRIS “DRAUGI” UZMIRDZ LOA FESTIVĀLĀ

10.un 11.novembrī Cēsīs un citās Vidzemes pilsētās risinājās Latvijas Orķestru asociācijas (LOA) III festivāla muzikālie notikumi. Festivālā starp 22 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem muzicēja arī mūsu Vecumnieku un Baldones apvienotais jauniešu simfoniskais orķestris “Draugi”, kas ar savu uzstāšanos izpelnījās skatītāju ovācijas. Arī virsdiriģenti uzteica “Draugu” mūziķu sniegumu, īpaši izceļot Annas Jaunzemes un Jāņa Saules muzicēšanu.

Orķestra “Draugi” vadītāja Sovita Loka: “Esmu priecīga un saviļņota par iespēju muzicēt festivālā. Spēlēt latviešu mūziku nav viegli. Tā ir grūti spēlējama, ar sarežģītām partitūrām, tāpēc liels ir gandarījums, ka mūsējie tik labi tika galā. Un prieks, ka klausītāju rindās redzējām arī daudzus audzēkņu vecākus.”

Te neliels foto atskats:

11/22/17

“VIA STELLA” KONCERTS KURMENĒ LATVIJAS DZIMŠANAS DIENĀ

17. novembra vakarā Kurmenes tautas namā izskanēja kora “Via Stella” koncerts ar kopīgu sadziedāšanos. Garš galds, balti galdauti, sveces, visiem zināmās un līdzi dziedamās latviešu dziesmas – tā bija skaista dāvana Latvijas dzimšanas dienā ikvienam koncerta apmeklētājam un pašiem koristiem.

Te neliels foto atskats.
FOTO: Kristīne Plūme

« gada 2 »

11/17/17

GAIŠI IZSKAN KONCERTS LATVIJAI

Pret postu, pret bēdu, pret varu, pret viltu
Mēs uzcelsim svecīšu sētu siltu –
Tik siltu, ka paliks sīks slapjums vien
No ledaina naida, kas pāri tai lien;
Tik siltu, ka tikai nočūkstēs “čušššš….”
Tas badainais vējš, kas pāri tai pūš.

Lai svecīšu sētā nebūtu spraugu,
Starp mammu un tēti,
     starp brāli un draugu
Tu ej, es eju – mēs visi ejam
Uguns zeltotām sejām,
     liesmu nedodot vējam.
Un arvien vairāk sveču nāk klāt.

Ejam mūsu zemīti nosargāt.
/Māra Cielēna/

Gaiši un sirsnīgi, skanot mūzikai, dzejai, degot svecēm, izskanējis koncerts “Uzcelsim svecīšu sētu siltu…” par godu Latvijas Republikas 99. dzimšanas dienai. Plecu pie pleca  mūziķi un mākslinieki centās radīt svētkus ikvienam – viesiem un sev pašiem. Koncertā muzicēja gan audzēkņi, gan pedagogi, solisti un ansambļi. Tāpat, turpinot tradīciju skolā popularizēt profesionālo mākslu,  svētku pasākumā tika atklāta ļoti īpaša izstāde –  “Latvieši”. Izstādē vienkopus skatāmi gan vecmeistari, gan mūsdienu mākslinieki: Jānis Brekte, Voldemārs Irbe, Pāvels Račko, Elīna Dzelme, Ādolfs Zārdiņš, Ligija Kroņevska, Aleksandrs Čaupovs – Čavars. Visi ši darbi ir no Vecumnieku uzņēmēja Kristapa Sprūda privātās kolekcijas. Izstāde Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē skatāma līdz decembra vidum. Aicinām ikvienu izmantot šo iespēju un apskatīt slavenu latviešu mākslinieku orģināldarbus tuvplānā!

LAI GAIŠI SVĒTKI IKVIENAM! MĒS IESĀKĀM CELT SVECĪŠU SĒTU, JŪS TURPINIET – SAVĀS MĀJĀS, SAVĀS SIRDĪS…
FOTO: A. Pavārs

11/10/17

UZCELSIM SVECĪŠU SĒTU SILTU…

VECUMNIEKU MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA
IELŪDZ
UZ LATVIJAS REPUBLIKAS PROKLAMĒŠANAS 99. GADADIENAI VELTĪTU SVĒTKU PASĀKUMU

Pasākuma programmā:

  • Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un
    pedagogu koncerts;
  • Skolas jauno klavieru ieskandināšana;
  • Gleznu izstādes “Latvieši” atklāšana.

SVINĒSIM SVĒTKUS KOPĀ!

11/8/17

MĀKSLAS NODARBĪBA IZSTĀDĒ

Jau par tradīciju ir kļuvis Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē mainīt izstādes un eksponēt profesionālu mākslinieku darbus. No seniem laikiem ir zināms, ka jaunie mācekļi mācās no lielajiem meistariem. Tā nu mēs savās gleznošanas stundās, iespēju robežās, cenšamies iepazīt gleznas klātienē – “piebāžot degunu” pa visam tuvu un ieelpojot krasas smaržu caur autora pieskārienu.

Uzsākot jauno mācību gadu, skolas zālē tika eksponētas gleznotājas un keramiķes Ingas Pērkons gleznas izstādē “Gaismas staros”.

Pati māksliniece par saviem darbiem saka tā:
“Es mēģinu, mācos gleznot dabu, lai to var sajust caur krāsu, caur gaismu, caur formu, lai var sadzirdēt putnu dziesmas, saskatīt rasas lāses, ieraudzīt gaismu austam. Katra glezna ir kā mazs saules stars, kā vieta, kur smelties prieku un enerģiju, kā atgādinājums – es esmu daba, mēs esam daba…”

Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas
gleznošanas skolotāja
Anda Sproģe

11/7/17

SKOLOTĀJAS IZGLĪTOJAS VENĒCIJAS 57. MĀKSLAS BIENNĀLĒ

“ Vai tev kādreiz ir gadījies redzēt pilsētu, kas būtu līdzīga šai? – Hubilajs jautāja Marko Polo, gredzeniem rotāto roku pabāzis ārā no ķeizariskās galeras zīda baldahīna un norādīdams uz tiltiem, kas izliekušies pāri kanāliem, uz karaliskajiem namiem, kuru marmora sliekšņi mirkst ūdenī, uz vieglu kuģīšu šaudīšanos šurpu turpu un līkumošanu, paklausot garu irkļu kustībām, uz plakandibena liellaivām, no kurām tirgus laukumos tiek izkrauti dārzeņu grozi, uz balkoniem, jumtu terasēm, kupoliem, zvanu torņiem, salu dārziem, kas zaļi zaigo lagūnas pelēcībā.” /Italo Kalvino “Neredzamās pilsētas”/

Tā, 24. oktobra rītā, es, Anda Sproģe, un mana kolēģe Gita Ose devāmies uz Venēciju, lai baudītu ne tikai senās pilsētas skaistumu, bet gan lai mācītos Venēcijas 57. mākslas biennāles ietvaros kursos “ Laikmetīgā māksla kā ierosme mācību satura un metožu pilnveidei mākslas izglītībā”.
Aizvadītās sešas dienas bija ļoti intensīvas un piesātinātas, jo Venēcijas biennāle koncentrē sevī laikmetīgās mākslas aktualitātes, māksliniekus un izstādes, ko gribējām aptvert īsā laika posmā.
Pirmajā dienā devāmies uz biennāles izstādēm Giardini dārzos, kur pasaules lielvalstis uzbūvējušas sev pastāvīgus paviljonus jau kopš Napaleona laikiem. Patstāvīgais darbs visas dienas garumā ar laikmetīgo mākslu pārpildītajos paviljonos, kurā katra valsts uzrunāja mūs citādā veidā – provocējot, pievēršot eko tēmai, bēgļu tēmai, vai domām par vēsturi, kas ir visa pamatā.

Mūs uzrunāja un iespaidoja Krievijas paviljons, kura tēmas pamatā bija vēsture, kari un atmiņas. Baltas skulptūras tumšā telpā mijās ar iespaidīgām gaismas un skaņas instalācijām. Neprastas sajūtas bija Izraēlas valsts paviljonā, kur ekspozīcija iekārtota divos stāvos. Uzkāpjot augšā, tu nonāc mākoņu zonā, kā lidmašīnā, bet leja redzi mazos zemes pleķīšus, kas izskatās pēc austas segas. Britu paviljons, kā vienmēr pārsteidza ar iespaidīgajām milzu skulptūrām, ka iedvesa bijības sajūtu.

Otrā dienā devāmies uz biennāli Arsenale, jeb Arsenālā. Kā jau zināms, visā pasaulē, militāro noliktavu izmantošana mākslas izstāžu iekārtošanai.

Mūsu galvenais mērķis, ar ko arī sākām Arsenāla apskati, bija latviešu mākslinieka Miķeļa Fišera ekspozīcijas apmeklējumu: “Galvenais konflikts, kas tiek izspēlēts Fišera mākslā, ir absolūti klasisks: tas ir jautājums par dažādu sabiedrības grupu atšķirīgajām ideju sistēmām, kurās dzīvojam; tas ir konflikts starp materiālismu un ideālismu.” (Elita Ansone)

Continue reading